Płocczanin wywalczył złoto na ogólnopolskim turnieju w kickboxingu

Rafał Dobies z LKS „Puncher” Płock wywalczył złoty medal na ogólnopolskim turnieju w kickboxingu w formule kick-light.

W Skarżysko-Kamiennej 12 listopada odbył się piąty turniej juniorów, seniorów i kadetów w kickboxingu w dwóch formułach kick-light oraz low-kick. Na otwartych ogólnopolskich zawodach wystartowało 202 zawodników z 37 klubów z całego kraju.

Płock reprezentował jeden z zawodników klubu LKS „Puncher”, którego trenerem jest Piotr Maślanka. Był nim Rafał Dobies (kat. wag. -84 kg), który tym razem wystartował w formule kick-light. W tym roku kickboxer z płockiego klubu wywalczył już tytuły Młodzieżowego Mistrza Polski oraz Wicemistrza Polski Seniorów tej formuły.

Dotychczasowe bardzo szerokie doświadczenie płocczanina, które zdobył we wszystkich międzynarodowych  formułach kickboxingu (WAKO), trzech formułach planszowych lekko kontaktowych oraz trzech ringowych pełnokontaktowych zaowocowało. Rafał Dobies zajął 1. miejsce i zdobył złoty medal.

Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2022 roku.