Zamknij

Płocczanin wicemistrzem Pucharu Polski w kickboxingu

11:23, 18.10.2021 Wiktor Pleczyński
Skomentuj

Rafał Dobies z LKS "Puncher" Płock wywalczył kolejny medal w ostatnim czasie. Tym razem kickboxer może się pochwalić srebrem Pucharu Polski.
Od 1 do 3 października w Starachowicach odbywał się Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu w pełnokontaktowej ringowej formule low-kick. W zawodach wystartowało 149 zawodników z 50 klubów z całej Polski. Płock reprezentował Rafał Dobies z klubu LKS "Puncher", którego trenerem jest Piotr Maślanka. Zawodnik startował w kategorii wagowej -86kg. Płocki kickboxer walczył o kontynuację świetnych wyników. Rafał Dobies zdobył ostatnio dwa srebrne medale Mistrzostw Polski, będąc dopiero drugi rok w kategorii wiekowej seniorów. Zawodnik LKS "Puncher" Płock w półfinale zmierzył się z Mateuszem Typerem. Zawodnik starego renomowanego klubu "Fighter" Wrocław okazał się niełatwym przeciwnikiem. Płocki kickboxer jednak w ładnym stylu wygrał tę walkę na punkty.

W walce finałowej Rafał Dobies walczył z innym wychowankiem wrocławskiego "Fightera", Przemysławem Walków. Emocjonujący i zacięty pojedynek zakończył się nieznaczną wygraną na punkty wrocławianina. Tym samym zawodnik LKS "Puncher" Płock zajął 2. miejsce, zdobywając kolejny srebrny medal, tym razem Pucharu Polski Seniorów w kickboxingu low-kick. Utalentowany zawodnik jest od czterech lat stypendystą Prezydenta Miasta Płocka. Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2021 r.