REKLAMA

Płocczanin przenosi gwiazdy do świata Simpsonów. Małgorzata Rozenek: „Marzenia się spełniają”

REKLAMA

Na początku był pomysł i zapał do rysowania. Teraz doszła do tego rosnąca popularność. Damian Pracki przenosi gwiazdy i osobistości show-biznesu do świata Simpsonów. Jego talent doceniła m.in. Małgorzata Rozenek czy Kamil Grosicki.

Co łączy Roberta Lewandowskiego, Artura Szpilkę, Kamila Grosickiego czy Małgorzatę Rozenek? Damian Pracki, a konkretniej jego rysunki. 29-letni płocczanin przeniósł te postacie w świat Simpsonów. O jego hobby, które powoli staje się sposobem na życie, robi się coraz głośniej. Wszystko zaczęło się dość niepozornie – od przypadku. Dwa lata temu Damian Pracki, przeglądając YouTube, trafił na poradnik dla początkujących rysowników.

PowiązaneTematy

– Oglądałem] filmy uczące rysować portrety cyfrowe – wspomina Damian. – Wszystkie przedstawione kroki powtarzałem i to przy użyciu darmowej aplikacji na smartfona. Po prostu „bazgrałem” sobie po ekranie – śmieje się.

Ta zabawa w rysowanie z każdym dniem zaczynała stawać się coraz poważniejszym hobby, któremu – obok piłki nożnej – płocczanin poświęcał najwięcej czasu.

– Kupiłem sobie tablet graficzny, który podłączyłem do komputera i rysowałem dalej. Rysując, szukałem inspiracji. Przeglądałem różne profile i konta instagramowe. Tak wpadłem na artystę z Włoch, który rysował gwiazdy światowego formatu właśnie w stylu Simpsonów. Pomyślałem, że to dobry pomysł. Spróbowałem przenieść tę ideę do Polski – opowiada w rozmowie z nami.

Pierwsza praca w tym stylu powstała rok temu. Damian przeniósł w świat Simpsonów Małgorzatę Rozenek i Radosława Majdana.

– Odzew był bardzo pozytywny – opowiada rysownik. – Moje prace trafiły na jej instastory. Podziękowała. Powiedziała, że rysunek jest super. Inne komentarze też były świetne – wspomina.

Zachęcony pozytywnymi opiniami Pracki rysował dalej. Bohaterami jego prac zostali polscy celebryci, gwiazdy show-biznesu czy sportu. – Sam jestem piłkarzem, więc nie mogło być inaczej – przekonuje. – Narysowałem także raperów Palucha i Kękiego, którzy udostępnili prace na swoich social-mediach. Im się podobało, a ja upewniłem się, że jest to kierunek, w którym chcę iść – dodał.

Damian Pracki założył profil WorldbyCartoon, a do grona przeniesionych w świat Simpsonów dołączyli chociażby wspomniany już Kamil Grosicki czy Artur Szpilka. – Udostępnili oni moje rysunki, co sprawia mi ogromną radość. Zresztą, samo rysowanie w takim stylu jest łatwiejsze, niż tworzenie tradycyjnych portretów cyfrowych – przyznaje w rozmowie z nami. – To styl, w którym niedociągnięcia w technice niekiedy stają się atutami – śmieje się.

Nie oznacza to, że rysowanie w ten sposób jest proste. Przenoszenie gwiazd w świat Simpsonów wymaga bardzo dobrego oka i umiejętności obserwacji. Trzeba umieć przekazać w tej bardzo prostej formie charakterystyczne cechy rysowanej osoby. Co jest na przykład charakterystycznego w wyglądzie Roberta Lewandowskiego?

– To bardzo dobre pytanie. Czasem bywa ciężko – przyznaje. – W przypadku Roberta będą to chociażby kształt twarzy, włosów czy oczu. Trzeba się jednak czasem nagłowić by właściwie oddać daną osobę – wyjaśnia Pracki.Warto jednak się starać, o czym świadczy coraz większa popularność prac płocczanina. Rysunki Damiana pojawiają się na kanałach społecznościowych sportowców i celebrytów, a o talencie płocczanina opowiadają media.

O swojej rysowanej pasji opowiadał w PTV: Płockiej Telewizji i na antenie radiowej Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Tematem tym zainteresował się także Dzień Dobry TVN czy Polska Times.

Prace Damiana opisał także… plotek.pl i pudelek.pl – choć bardziej w kontekście rozbawionej z wykonania rysunku Małgorzaty Rozenek. Perfekcyjna Pani Domu została po raz drugi przedstawiona przez 29-latka. Tym razem jednak w stanie błogosławionym.

Płocczanin nie ma zamiaru zwalniać tempa i przekonuje, że będzie bawił się rysowaniem dalej – bawił, bo to dla Damiana przede wszystkim hobby. – Ten mały szum medialny wokół mnie to tylko przyjemny motywator do dalszego działania – zapewnia. – Na pewno będę dalej rysował – przekonuje na koniec rozmowy.

My zachęcamy do oglądania prac płocczanina i śledzenia jego poczynań na profilach społecznościowych.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 2

  1. Anonim says:

    Super. Gratuluję

  2. Sasan says:

    Mistrzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
  • %d bloggers like this: