REKLAMA
REKLAMA

Jest mistrzem Polski breakdance do lat 18, jeździ na zawody w Polsce i Europie. – Taniec to całe moje życie, kocham to robić, nie mogę przestać o tym myśleć – mówi wprost Bartek, mieszkający w niewielkiej miejscowości pomiędzy Płockiem a Kutnem. Jak zaczęła się jego przygoda z tańcem?

Bartek Zimny to 18-letni mieszkaniec miejscowości Strzelce, położonej pół godziny od Płocka. Jak tłumaczy tegoroczny maturzysta, swoją pasją dzieli się również z innymi, poprzez zajęcia, które prowadzi z dziećmi. Ma też swój kanał na YouTubie, który dociera do dużej liczby odbiorców.

– Chcę promować aktywny tryb życia i tłumaczyć innym, jak ważna jest w naszym życiu pasja. Zarażam innych pozytywną energią – śmieje się Bartek.

Jak dotąd, wystąpił m.in. na kanale Abstrachuje, zatańczył też w teledysku znanego rapera Grubsona. W jaki sposób zaczęła się jego przygoda z breakdance?

fot. Paweł Pisarski Fotografia

– To było 8 lat temu, podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w mojej miejscowości – wspomina Bartek Zimny. – Oglądałem wówczas pokaz tańca breakdance i niesamowicie mi się to spodobało. Zacząłem oglądać różnego rodzaju poradniki w internecie i tak nauczyłem się pierwszych elementów. Później zapisałem się na zajęcia, które po pewnym czasie niestety zostały zakończone. Długo trenowałem sam, w końcu poznałem ekipę, z którą trenuję do dzisiaj – wyjaśnia.

Upór i samonauka przyniosły efekty – Bartek wygrał zawody International Break Dance Competition w Katowicach, w Battle of Iron Skills w Toruniu zajął drugie miejsce, wziął też udział w „Jul jadę 2018” w Krakowie, jednych z największych zawodów tanecznych w Polsce.

fot. Paweł Pisarski Fotografia

Jak często trenuje, aby osiągnąć taką formę? – Staram się trenować praktycznie codziennie – przyznaje tancerz. – Breakdance jest niesamowitym tańcem, ponieważ angażujemy podczas niego wszystkie mięśnie, które bardzo szybko rozbudowują się – tłumaczy.Jak dodaje, trening poprawia samoocenę, ale i samopoczucie, ponieważ podczas treningu wyzwalają się endorfiny. – Po prostu dzień jest lepszy – uśmiecha się Bartek.

Nasz rozmówca obecnie prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży, wzbudzając w nich pasję. Nagrywa także filmy na YouTubie, gdzie pokazuje ludziom jak ćwiczyć.

fot. Paweł Pisarski Fotografia

Co dały mu umiejętności taneczne?

– Pewność siebie – mówi zdecydowanie. – Podczas zawodów tanecznych bardzo często walczę z przeciwnikami, których nie znam, z innych części Polski. Często są ode mnie lepsi, jednak charakterem jestem w stanie ich pokonać. W tańcu nie liczą się wyłącznie posiadane umiejętności, ale również to jakim człowiekiem jesteś. To charakter i wytrwałość są tutaj najbardziej istotne – podsumowuje Bartek.

Życzymy powodzenia i gratulujemy pasji!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 2

  1. Rob Gryn says:

    Mało jest ludzi z pasją brawo

  2. Michał Wisła says:

    Genialny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU