Zamknij

Płocczanin mistrzem Polski SM w kickboxingu

18:12, 15.06.2016 Sylwia Aktualizacja: 18:15, 15.06.2016
Skomentuj
Piotr Maślanka po raz trzeci został Mistrzem Polski SM w kickboxingu podczas IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. W finałowej walce nie dał szans przeciwnikowi.

Mistrzostwa odbyły się w  dniach 10-12 czerwca w Sanoku. W turnieju wystartowało 124 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 53 jednostki służb mundurowych z całej Polski.

Wśród startujących w mistrzostwach nie zabrakło znanego nam z poprzednich edycji turnieju Piotra Maślanki, jedynego płocczanina uczestniczącego w tym turnieju. Wystąpił on w konkurencji walk formuły pointfighting, tym razem rywalizując w kategorii wagowej 89 kg.

Piotr w półfinałowej walce spotkał się z Sebastianem Wiszniewskim z 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie, którego pokonał werdyktem 7:2. Następnie przyszło mu się zmierzyć w walce finałowej ze zwycięzcą drugiego półfinału. Okazał się nim Dominik Szymczak z Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy (dwukrotny Mistrz Polski Juniorów tej formuły z lat 2014 i 2015), który swojego półfinałowego przeciwnika pokonał przed czasem, werdyktem 10:0. Piotrowi po pierwszej rozpoznawczej rundzie udało się go pokonać przed upływem regulaminowego czasu walki, werdyktem 12:2.

Tym samym, Piotr po raz trzeci ukończył  rywalizację na  miejscu pierwszym, zdobywając trzeci złoty medal i tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych w kickboxingu w formule pointfighting.

- Spodziewałem się wyrównanego finału, okazało się jednak, że dzięki dobranej taktyce mogłem od początku kontrolować poczynania mojego przeciwnika - mówił po turnieju zawodnik.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!