REKLAMA

Płocczanie zostali medalistami w judo

REKLAMA

Płoccy zawodnicy judo z klubu UKS JUDO KANO PŁOCK pokazali na co ich stać, zdobywając medale na zawodach o Puchar Polski oraz w Międzynarodowym Turnieju pod patronatem Poula Heninga. 

Podczas Pucharu Polski Seniorek, który odbył się w Warszawie, zawodniczka UKS JUDO KANO PŁOCK Andżelika Giersz wywalczyła brązowy medal w kategorii 52 kg. W czternastoletniej historii klubu jest to najwyższe osiągnięcie w kategorii seniorek. Warto dodać, że chociaż Andżelika Giersz trenuje już dziesięć lat judo, jest jeszcze juniorką.

– Jest bardzo pracowitą zawodniczką, realizującą swoje plany krok po kroku. Wierzę, że ten medal to początek jej zwycięstw wśród najlepszych juniorek i seniorek, oraz przepustka do kadry Polski – powiedział jej trener, Leszek Jarosiński.

fot. materiały prasowe

Natomiast w Międzynarodowym Turnieju pod patronatem Poula Heninga z Danii, zorganizowanym przez UKS Judo Eljot Płock, medale i puchar drużynowy wywalczyli młodsi stażem zawodnicy JUDO KANO PŁOCK. Bardzo dobrze w turnieju zaprezentował się najstarszy wiekiem, ale najmłodszy stażem Bartosz Cempura. Zawodnik ten trenuje judo dopiero od niedawna, ale dzięki ogromnej pracy jaką wkłada w treningi, bardzo szybko nadrabia zaległości do swoich przeciwników.Tym razem wyszedł zwycięsko z konfrontacji z dwoma, dużo cięższymi zawodnikami z Danii. Pierwszą walkę wygrał przez ippon, rzucając przeciwnika na soto-maki-komi przez plecy, natomiast w drugiej osiągnął ippon poprzez zastosowanie o-soto-gari, tj. rzutu nożnego.

– Bartek to dopiero początkujący zawodnik, ale imponuje mi jego waleczność i wszechstronność w stosowaniu rzutów. Myślę, że za niedługi czas będziemy o nim coraz więcej słyszeli po startach w zawodach coraz wyższej rangi – powiedział zadowolony trener judoków z UKS JUDO KANO PŁOCK Leszek Jarosiński.

W turnieju startowali też młodsi adepci tego klubu. Lukrecja Starzyńska w kategorii 27 kg wywalczyła srebrny medal. Drugi srebrny medal wywalczyła Marika Piórkowska w kategorii 38 kg. Brązowy krążek zawiesił na szyi Wiktor Galas w kategorii 55 kg, natomiast niewiele zabrakło do medalu Igorowi Stankiewiczowi w kategorii plus 60 kg, który zajął czwarte miejsce.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU