REKLAMA

Płocczanie wywalczyli dwa medale na Mistrzostwach Polski w kickboxingu

REKLAMA

Brązowy i złoty medal wywalczyli zawodnicy LKS „Puncher” podczas Mistrzostw Polski Juniorów, Seniorów i Mastersów w Kickboxingu w Nowym Mieście Lubawskim.

W dniach 16-18 października w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów i Mastersów w Kickboxingu w formułach Pointfighting i Light-Contact. W zawodach wystartowało 268 zawodników z 54 klubów z całej Polski.

Płock reprezentowało między innymi trzech zawodników z klubu LKS „Puncher”. Byli to Rafał Dobies (-74kg), Kamil Fin (-74kg), a także Piotr Maślanka (-84kg), który jest również trenerem w płockim klubie.

Zasłużony brązowy medal w debiucie

Rafał Dobies w tym roku debiutuje w kategorii wiekowej seniorów. Przyszło mu rywalizować w najliczniej reprezentowanej kategorii wagowej. Na początek dorosłej rywalizacji w formule pointfighting zajął cenne 3. miejsce, zdobywając brązowy medal, natomiast w formule light-contact zajął IX-XI miejsce.

Zawodnik swoje pierwsze walki eliminacyjne w obydwóch formułach wygrał przed czasem przewagą techniczną. Rafał uległ dopiero doświadczonym seniorom, wielokrotnym medalistom Mistrzostw Polski i turniejów międzynarodowych wyższej rangi.fot. materiały prasowe

Cenne doświadczenie w nowej dyscyplinie

Dla Kamila Fina był to dopiero pierwszy start w zawodach, zadebiutował w nowej dla niego dyscyplinie kickboxing. Dotychczas startował przez kilka lat w taekwondo olimpijskim.

Tym razem zawodnik LKS „Puncher” przegrał swoje pierwsze walki i zgodnie z systemem pucharowym odpadł z dalszej rywalizacji. Kamil Fin zajął wśród juniorów 5. miejsce w pointfightingu oraz 9-13 miejsce light-contactcie, czym zdobył cenne doświadczenie.

fot. materiały prasowe

Obroniony tytuł mistrzowski

Dopełnieniem całego startu zawodników LKS „Puncher” w Mistrzostwach Polski w kickboxingu jest obroniony ubiegłoroczny tytuł mistrzowski przez Piotra Maślankę. Jest to już kolejny złoty medal oraz tytuł Mistrza Polski, wybitnego płockiego sportowca.

Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2020 roku.

fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU