Płocczanie mistrzami świata kick-boxingu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Doskonałe wieści dotarły do nas z Włoch. Wojciech Burdanowski odniósł sukces podczas mistrzostw świata sportów walki federacji UFR, które odbyły się podczas Unifikowanych Mistrzostw Świata w Toskanii. Płocczanin zdobył tytuł Mistrza Świata. Medale przywieźli również Patryk Sawicki i Paulina Wąchała. 

Zawody, które wystartowały 30 października, były pierwszymi w historii mistrzostwami świata, które połączyły aż 33 federacje sztuk walki. W imprezie wzięło udział ponad 5 tysięcy osób z całego świata. Wśród tego licznego grona mistrzów, nie zabrakło także reprezentacji Polski i Płocka. Honor naszego miasta broniło trzech zawodników: Patryk Sawicki, Paulina Wąchała i Wojciech Burdanowski – wszyscy należący do klubu sportowego Fight MZOS.

Wszyscy zawodnicy zrobili nam miłą niespodziankę – wrócili do miasta z medalami. Wojtek Burdanowski stanął na najwyższym stopniu podium w kick-boxingu na zasadach UFR, zdobył też srebrny medal w sandzie po pojedynku z zawodnikiem Libii, przed czasem, poprzez tzw. nokaut techniczny TKO. W walce o złoto przegrał z Azerbejdżaninem. Patryk Sawicki zdobył również złoty medal na w kick-boxingu na zasadach UFR, wygrywając najpierw z Ukraińcem, a potem z Walijczykiem. Paulina Wąchała natomiast przywiozła brązowy medal w K1 po wyrównanym pojedynku z zawodniczką Ukrainy. Doskonałe wyniki płocczan były potwierdzeniem świetnej dyspozycji podczas kwalifikacji, które odbyły się we wrześniu w Zakopanem.

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji