Płoccy zawodnicy z medalami na Mistrzostwach Świata

Kolejne medale zdobyli podopieczni Piotra Paśnika, Dagmara Tchorek i Mateusz Dymek. Tym razem brąz i srebro przywieźli z Mistrzostw Świata Kadetów i Juniorów w Kickboxingu, które odbyły się we Włoszech.

Zawody rozgrywano od 6 do 14 września we włoskim mieście Rimini. W turnieju, zorganizowanym przez World Association of Kickboxing Organizations (WAKO), wzięło udział blisko 2 tysiące zawodniczek i zawodników z całego świata, którzy rywalizowali w sześciu formułach walki: Full Contact, Low Kick, K-1, Kick Light, Point Fighting oraz Light Contact. Polskę reprezentowało ponad stu reprezentantów Polski, a wśród nich nie zabrakło podopiecznych Piotra Paśnika z Uczniowskiego Klubu Sportowego Sanda Płock: Dagmary Tchorek i Mateusza Dymka. Kolejny raz płoccy zawodnicy sprawili nam radość, przywożąc medale, Dagmara – brązowy, a Mateusz – srebrny.

– Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie bardzo ciężka praca zawodników z trenerem – mówi Piotr Paśnik. – Mateusz dwa razy dziennie na treningi dojeżdżał z oddalonego o 20 km od Płocka Zdworza. Gdy inni nastolatkowie cieszyli się wakacjami, oni punkt 7.30 stawiali się na sali treningowej i wylewali hektolitry potu. To poświęcenie jednak się opłaciło – cieszy się trener.

Mateusz Dymek, z wagą 57 kg, do Kadry Narodowej Polski został powołany w dwóch formułach: Kick Light i Light Contact, a warto wspomnieć, że były to jedne z najliczniej obsadzonych kategorii. W Kick Light do rywalizacji o medale stanęło 18 zawodników, natomiast w Light Contact – 20.

W tej drugiej dyscyplinie Mateusz stoczył trzy pojedynki. Najpierw pokonał reprezentanta Grecji stosunkiem głosów 3:0, następnie zawodnika z Irlandii, również 3:0. Niestety, w walce o wejście do strefy medalowej uległ zawodnikowi gospodarzy. Zdecydowanie lepiej poradził sobie w Kick Light. Po drodze do finału stoczył cztery zwycięskie walki z reprezentantami Grecji, Bułgarii, Hiszpanii oraz Włoch. W piątej, finałowej walce rękawice skrzyżował z reprezentantem Węgier. – Był to bardzo zacięty pojedynek, obaj zawodnicy dostali ostrzeżenia od sędziego. Niestety, Mateusz o jedno więcej, i to zdecydowało o werdykcie na niekorzyść naszego zawodnika – powiedział Piotr Paśnik.

Najlepiej bijąca się płocka zawodniczka, Dagmara Tchorek (ubiegłoroczna Mistrzyni Europy oraz Mistrzyni Polski 2014 w Kickboxingu), na Mistrzostwach startowała w formule Low Kick do 48 kg. Obok płocczanki do walki o medale stanęła jeszcze jedna zawodniczka z Polski, dwie z Madagaskaru, Portugalka, Chorwatka oraz Czeszka. – W walce o wejście do finału Dagmarze przyszło zmierzyć się z Czeszką. Niestety, po bardzo wyrównanej walce, sędziowie orzekli zwycięstwo Fabiany Bytyqi, stosunkiem głosów 2:1 – opowiada trener Dagmary.

Zarówno jednak srebro Mateusza, jak i brąz Dagmary, to ogromny sukces, szczególnie, że w Kadrze Narodowej Polski byli jedynymi reprezentantami Płocka. Jesteśmy pewni, że wkrótce usłyszymy o kolejnych sukcesach tych zawodników.