REKLAMA

Płoccy zawodnicy na Tajwanie

REKLAMA

Od 11 do 16 lipca na Tajwanie odbywały się jubileuszowe Międzynarodowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Wśród pięciu dyscyplin reprezentowanych przez płocczan, pierwszy raz pojawili się przedstawiciele taekwondo olimpijskiego. 

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Dyscyplina taekwondo to prawdziwa rzadkość na tego typu igrzyskach. Do składu płockiej reprezentacji należał Bartosz Duszyński (kat. -48 kg) oraz Łucja Oleszczuk (kat. -52 kg). Opiekunem płockich zawodników był Piotr Maślanka – jedyny w Płocku trener licencjowany, posiadający uprawnienia w taekwondo olimpijskim. Łącznie turniej zgromadził ponad 1000 sportowców z 80 miast, reprezentujących 30 państw. Prawo do wzięcia udziału w zawodach miała młodzież w wieku od 12 do 16 lat.

W szeregach reprezentacji Płocka pojawili się nie tylko zawodnicy z samego miasta, ale również i okolicznych miejscowości oraz gmin. Taekwondo nie jest łatwym sportem, a więc o każdą wygraną walkę jest trudno.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Bartosz już w pierwszej walce pokonał swojego przeciwnika 14:0. Niestety, mniej szczęścia miał w półfinale. Po walce, która nie układała się po jego myśli, nie pozwolił się pokonać i tuż przed czasem końcowym zdobył dwa kolejne punkty, dzięki którym wywalczył sobie na tych igrzyskach brązowy medal.Łucja nie miała już tyle szczęścia. W ćwierćfinale spotkała się z zawodniczką gospodarzy. Niestety, nie udało jej się pokonać przeciwniczki. Ostatecznie Łucja zajęła 5. miejsce.

Jedno jest pewne – zawodnicy dawali z siebie wszystko i do końca walczyli o sukces. Kolejna edycja Międzynarodowych Igrzysk Młodzieży Są szkolnej już za rok!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU