REKLAMA

Płoccy wioślarze z medalami podczas Mistrzostw Polski

REKLAMA

Płoccy wioślarze podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Kruszwicy zdobyli brązowy medal w ósemce ze sternikiem. Niewiele do podium zabrakło drugiej ekipie z Płocka. Dwójka ze sternikiem zajęła czwarte miejsce.

Mistrzostwa Polski Seniorów odbyły się 28-30 czerwca w Kruszwicy. Sportowcy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, w części uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego (SMS) na mecie musieli ustąpić miejsca zawodnikom LOTTO Bydgostii i ASZ-u Toruń. Dwie pierwsze osady zamieniły się miejscami w porównaniu do roku ubiegłego, natomiast płocka osada powtórzyła wynik z zeszłego roku.

Nowością w naszej drużynie był udział, w charakterze szlakowego, olimpijczyka z Pekinu – Bogdana Zalewskiego, który po kilku latach przerwy, postanowić wesprzeć doświadczeniem swoich młodszych kolegów. Zawodnicy brązowej ósemki płynęli w składzie: Bogdan Zalewski, Damian Plewiński, Damian Salak, Rafał i Kamil Zajkowscy, Łukasz Lewandowski, Konrad Pudlik, Konrad Wiśniewski i Kamil Gurzkowski na sterze.

Tegoroczna rywalizacja w ósemkach była zdecydowanie bardziej zacięta niż w poprzednich zawodach. W finale popłynęły bowiem jeszcze dwie bardzo silne osady z Posnanii, i AZS-u – AWFiS-u Gdańsk, z utytułowanymi zawodnikami – reprezentantami Polski seniorów i medalistami mistrzowskich regat międzynarodowych.Niewiele do medalu zabrakło również naszej dwójce ze sternikiem. Konrad Pudlik z Pawłem Koteckim oraz sternikiem Pawłem Pabianem w kombinowanej osadzie SMS-u, zajęli czwartą pozycję, co jest dobrym wynikiem, szczególnie w sytuacji, gdy nasi płynęli na trzydziestoletniej wysłużonej łodzi.

Szczęścia zabrakło braciom Zajkowskim na dwójce podwójnej. Silna konkurencja i niefortunne losowanie, które starło ze sobą pięć silnych osad, a w końcu nieudany występ naszych zawodników w repasażu dały im siódmą pozycję.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU