REKLAMA

Płoccy wioślarze z medalami

REKLAMA

Wioślarze z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy płockiej Siedemdziesiątce zdobyli dwa medale podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zmaganiach wzięło udział ponad 350 zawodników!

PowiązaneTematy

fot. materiały prasowe

Od 27 do 30 lipca płocka ekipa wioślarzy z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy płockiej Siedemdziesiątce brali udział w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody odbyły się na Gople w Kruszwicy, z udziałem ponad 350 zawodników i zawodniczek z kraju. Płocczanie wrócili z dwoma medalami.

Z płockich osad najlepiej spisała się czwórka zawodniczek. Ola Marcinkowska, Justyna Leśkiewicz, Oliwia Nowakowska i Wiktoria Dziwota, od startu do mety pewnie prowadziły w wyścigu, zachowują bezpieczną odległość nad rywalkami i z przewagą ponad długości łodzi, minęły linię mety przed rywalkami, zdobywając złoty medal.

– Nasze dziewczęta były faworytkami w tym wyścigu, co potwierdziły już w biegu eliminacyjnym. Niedużo do szczęścia zabrakło im również w drugiej konkurencji, czwórek podwójnych. Po wyścigu eliminacyjnym w czwartek, z którego dostały się bezpośrednio do finału, było wiadomo, że będą się liczyły w walce o medale. W finale zajęły ostatecznie czwarte miejsce, co jest również dobrym wynikiem – mówi jeden z opiekunów wioślarzy, Piotr Sałkowski.

fot. materiały prasowe

Wśród juniorów młodszych, brązowy medal wywalczyła czwórka bez sternika w składzie: Mateusz Łęgowik, Miłosz Ziemkiewicz, Mateusz Kurowski i Igor Skowyrski. Wyścig od startu do mety ułożył się tak, że stawka była pewna, co do kolejności na mecie, co można było również przewidzieć po wyścigach eliminacyjnych.

 – Zabrakło, niestety, szczęścia chłopcom w konkurencji czwórek ze sternikiem, gdzie również trenerzy upatrywali brązowy medal, Osada ostatecznie zakończyła wyścig na czwartej pozycji, z niedużą stratą do brązowego medalu – tłumaczy jeden z opiekunów wioślarzy, Bogdan Zalewski.

W tym samym wyścigu piąta na mecie była druga z płockich osad: Jakub Boryszewski, Roman Drużyński, Jakub Pszczółkowski, Bartosz Malinowski i sternik Mateusz Boniecki. Ta osada jest jednak rok młodsza i na pewno o medale powalczy w przyszłorocznej OOM.

– Niedużo do medalu zabrakło również naszej ósemce, która zajęła ostatecznie czwarte miejsce, płynąc w składzie: Jakub Boryszewski, Roman Drużyński, Jakub Pszczółkowski, Bartosz Malinowski i sternik Mateusz Boniecki oraz Olgierd Budnicki, Bartłomiej Maroński, Norbert Schembri i Mateusz Kostun. Chłopcy, mimo młodszego wieku, doskonale spisywali się w eliminacjach, a w samym wyścigu finałowym dali popis niezwykłej waleczności, przegrywając o długość komory brązowy medal z bardziej doświadczoną osadą z Grudziądza – mówi trener Piotr Sałkowski.

Udział w OOM, jak również w przygotowaniach do imprezy, był możliwy dzięki wsparciu Gminy Płock i PKN Orlen SA.

Zawodnikom gratulujemy!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU