Płoccy tancerze z workiem medali

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ponad trzysta par tanecznych z piętnastu krajów Europy i USA wzięło udział w międzynarodowym festiwalu tanecznym, które zorganizowano w marcu w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Płock reprezentowała grupa taneczna szkoły Show Time. 

Na parkiecie wystąpiły pary z całego świata, m.in. z USA, Wielkiej Brytanii, Rosji, Grecji, Izraela, Włoch, Kazachstanu, Ukrainy, Czech, Słowacji, Niemiec, Norwegii, Litwy, Łotwy czy Białorusi.

Pary tańczące zawodowo i amatorsko zaprezentowały swój kunszt na parkiecie oficjalnych Mistrzostwach Świata organizacji International Dance Sport Assotiation w różnych grupach wiekowych (dzieci, młodzieży i dorosłych). Nowością w Polsce była natomiast konkurencja o nazwie Pro-Am Challenge, w której tancerz zawodowy tańczy ze swoim uczniem.

Ponadto, parkiet wypełnili tancerze specjalizujący się w hip-hopie, freestyle, modern czy disco dance. Pojawiły się nawet tancerki brzucha. W Mikołajkach wystartowało aż siedem par sportowych z naszego miasta: Oktawian Dolny – Julia Lisiecka, Kuba Marczewski – Julia Maciakiewicz, Damian Czyż – Paulina Piórkowska, Kacper Bętlejewski – Martyna Albrechczyńska, Kuba Filas – Dominika Zielińska, Hubert Rosiński – Karolina Sobolewska, Łukasz Świtalski – Karolina Kamińska – wszyscy reprezentujący Studio Tańca Show Time.

– Przywieźliśmy dwa złote, siedem srebrnych oraz dwa brązowe medale zdobyte przez nasze pary w różnych kategoriach – powiedział Michał Milewski, szef Show Time. – Największym sukcesem może pochwalić się para Łukasz Świtalski – Karolina Kamińska, która zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzów świata federacji IDSA w tańcach standardowych. Przegraliśmy tylko z parą reprezentującą Akademię Tańca Sulewscy z Warszawy.

Turniej w Mikołajkach był pierwszym turniejem z cyklu „Polish Dance Festivals 2014”, kolejne odbędą się w Zakopanem, Zielonej Górze, Skierniewicach, Wieliczce  i w Płocku.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji