REKLAMA

Płoccy siatkarze walczą o awans do drugiej ligi

REKLAMA

Siatkarze z Płocka, do tej pory grający w 4. lidze, już w piątek zaczną grę w 3. lidze. Drużyna chce od razu walczyć o awans do 2. ligi, a co za tym idzie – rozpocząć grę na arenie ogólnopolskiej.

Po 24 latach przerwy do Płocka wraca trzecia liga piłki siatkowej. Już 9 października zmagania rozpocznie MUKS Volley Płock. Drużyna ma ambitny plan awansu do drugiej ligi.

Sekcja męska w klubie Volley powstała przed rokiem, zespół walczył w czwartej lidze, ale rozgrywek z powodu koronawirusa nie dokończono. W tym sezonie z występów na trzecioligowym froncie zrezygnował jeden z zespołów ze stolicy, a MUKS Volley zajął jego miejsce.

Wymagania i poziom znacznie wzrosły, więc płocki klub nawiązał współpracę z Metrem Warszawa, jednym z najlepszych w Polsce w siatkówce młodzieżowej.

– Nasz klub w tym roku podpisał umowę o współpracy z Metrem Warszawa, wzmocnimy się kilkoma zdolnymi zawodnikami ze stolicy. Mam nadzieję, że będziemy zaliczać się do czołówki trzeciej ligi, a może nawet pokusimy się o awans do drugiej – mówił Jerzy Chęciński, trener MUKS Volley Płock.9 października w pierwszej kolejce zespół z Płocka zagra na wyjeździe z kolejną „kuźnią” młodych talentów – MKS MDK Warszawa.

W lidze rywalami płocczan będą także: Trójka Kobyłka, Iskra Warszawa, Jaguar Wolanów, Herkules Sulejówek, Olimp Skaryszew, Klondaik Warka, Len Żyrardów i Zawkrze Mława. W drugiej kolejce Volley zagra w Mławie, a w trzeciej w Płocku (24 października) zmierzy się z Olimpem.

Plan MUKS Volley zakłada szerokie szkolenie młodych adeptów siatkówki z Płocka i okolicy, którzy będą mieli szansę iść w ślady płocczan, między innymi mistrza świata Bartosza Kwolka oraz świetnie spisującego się w PlusLidze Pawła Halaby.

fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU