REKLAMA

Płoccy politycy przedstawiają Polski Ład [FILM]

REKLAMA

Poseł Maciej Małecki wraz z płockimi radnymi przedstawił najnowszy program Prawa i Sprawiedliwości. „Polski Ład” ma być odpowiedzią na najważniejsze potrzeby Polaków.

W sobotę, 22 maja, podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych i poseł regionu płockiego, Maciej Małecki oraz przewodnicząca klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Wioletta Kulpa wraz z przedstawicielami klubu, wzięli udział w spotkaniu, podczas którego przedstawiono najnowszy program rządowy „Polski Ład”. Politycy przybliżyli założenia programu oraz opowiedzieli o planach wdrażania go w życie.

– Polska, podobnie jak inne kraje, jest na etapie wychodzenia z pandemii koronawirusa. Chcemy, żeby ten czas kryzysu, ale jednocześnie szansy, był dla Polski okazją do mocnego przyspieszenia w doganianiu krajów Europy Zachodniej. Dzięki mocnej pracy polskich przedsiębiorców i pracowników oraz mocnemu, odpowiedzialnemu wsparciu rządu Prawa i Sprawiedliwości dla polskiej gospodarki w czasie pandemii koronawiursa, bezrobocie w Polsce jest na najniższym poziomie w Unii Europejskiej, a Polska ma bardzo dobre perspektywy wzrostu. Komisja Europejska przewiduje, że wzrost PKB w roku 2021 to 4 proc. w Polsce, a w roku 2022 – 5,4 proc. Chcemy ten czas wykorzystać na dodatkowe bodźce dla polskiej gospodarki, bodźce inwestycyjne i wsparcie polskich rodzin – mówił minister Maciej Małecki.

fot. Wiktor Pleczyński

Niedawno zaprezentowany program „Polski Ład” opiera się na 5 podstawowych projektach:

 • 7% PKB na służbę zdrowia,
 • podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł,
 • program inwestycji generujący 500 tysięcy nowych miejsc pracy,
 • mieszkania bez wkładu własnego i domy do 70 mkw. bez formalności,
 • emerytury bez podatku do 2500 zł.
fot. Wiktor Pleczyński

W realizacji programu ma pomóc wynegocjowane przez rząd 770 miliardów zł z Unii Europejskiej. Poseł Maciej Małecki zaznaczył podczas konferencji, że Prawo i Sprawiedliwość już ma przygotowaną część ustaw niezbędnych do wprowadzenia w życie programu „Polski Ład”.– Konferencja (15 maja – przyp. red.) przedstawiająca założenia programu „Polski Ład” była zwieńczeniem wielu miesięcy pracy. Walczyliśmy z pandemią koronawirusa na dwóch polach. Na jednym polu, chroniąc zdrowie i życie Polaków, na drugim polu, chroniąc polską gospodarkę. Tak jak było to potężne wsparcie w kwocie 216 mld zł dla polskich firm w ramach tarczy antykryzysowej, tak również trwały prace nad przygotowaniem stosownych ustaw – podkreślał Maciej Małecki.

Pełen zapis konferencji prasowej znajduje się w filmie poniżej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Metyl says:

  Przecież punkt 2 i 5 to to samo.
  Po co taka propaganda?

 2. Patryota says:

  Nam nie potrzeba 770 mld z Unii .wystarczy wptowadzic podatek liniowy…ale od wszystkich.Lekarzy.ksiezy rolnikow..handlarzy tych z bazarkow tez…..
  Uwazam.ze conajmniej 50 %budzetu …kazdorocznie wyplywa miedzy palcami….jesli nie wiecej. Tego ladu wynika jedno….ze znowu ci co pracuja najciezej…dostana po kieszeni…a patologia i pracujacy FIUTEM dalej beda sie plawic w luksusach nicnierobienia.
  Szkoda ze jedynym czego sie w Polsce nie oplaca….jest uczciwa praca

 3. właściwa nazwa says:

  Im więcej czytam i słucham na temat tej pisowskiej wyborczej szopki to tym bardziej dochodzę do wniosku że jej włąściwa nazwa najlepiej brzmi w tłumaczeniu na język obcy: NEUE POLNISCHE PIS WITRTSCHAFT

 4. Łysy says:

  Jakieś wybory się zbliżają o których ludzie nie wiedzą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU