REKLAMA

Płoccy mundurowi oddali krew z okazji Święta Policji

REKLAMA

W piątek przed płocką komendą policji zorganizowana została zbiórka krwi z okazji 101. rocznicy powołania Policji Państwowej. W szlachetnej akcji udział wzięli płoccy mundurowi z różnych formacji. Terytorialsi podziękowali też policjantom za wspólne działanie w operacji Odporna Wiosna.

24 lipca policja obchodzi swoje święto – w tym roku przypada ono w 101. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z tej okazji przed Komendą Miejską Policji w Płocku odbyła się zbiórka krwi wśród formacji mundurowych z naszego miasta.

W akcji zbiórki krwi wzięli udział policjanci, członkowie IPA Region Płock, żołnierze 64 batalionu lekkiej piechoty w Płocku oraz funkcjonariusze służby więziennej. Celem inicjatywy było przede wszystkim niesienie pomocy osobom, które najbardziej potrzebują tego bezcennego leku.

fot. materiały prasowe

Akcję oddawania krwi z okazji 101. rocznicy Powołania Policji Państwowej zorganizowało Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Płock, wspólnie z Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów przy Komendzie Miejskiej Policji w Płocku.

– Kilka minut po godz. 10 polała się pierwsza krew, którą oddali Komendant Miejski Policji w Płocku mł. insp. Mariusz Kryszkowski oraz Zastępca Komendanta nadkom. Radosław Romanowski. Śladami Komendantów czynnie krew oddawali policjanci oraz pracownicy płockiej komendy. Wszyscy zgodnie i z uśmiechem włączyli się w szlachetną akcję oddawania krwi, co jest największym dowodem ludzkiej solidarności – relacjonuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.

fot. materiały prasowe

Także żołnierze 64 batalionu lekkiej piechoty w Płocku oraz funkcjonariusze Zakładu Karnego w Płocku oddawali swoją krew, przyłączając się w ten sposób czynnie do akcji niesienia pomocy innym. Krew oddana została mi.n. dla chorego 5-miesięcznego Jasia.Podczas akcji zebrano prawie 12 litrów życiodajnego płynu. Ze względu na zainteresowanie akcją, organizatorzy zaplanowali już kolejną zbiórkę krwi, która została zaplanowana na wrzesień.

fot. materiały prasowe

Święto Policji było również okazją do podziękowania funkcjonariuszom za ich aktywny udział w operacji „Odporna Wiosna”, prowadzonej przez Wojska Obrony Terytorialnej.

Zastępca dowódcy i szef sztabu 64 batalionu lekkiej piechoty mjr Ireneusz Fudała spotkał się z Komendantem Komendy Miejskiej Policji mł insp. Mariuszem Kryszkowskim, podsumowując wspólne działania, jakie podejmowali terytorialsi i policjanci. Z okazji Święta Policji, Komendant otrzymał od żołnierzy okolicznościową grafikę.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU