REKLAMA

Płoccy kickboxerzy z medalami na Mistrzostwach Polski

REKLAMA

W dniach 23-24 października w Kaliszu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kickboxingu full contact. W zawodach wystartowało łącznie 60 zawodników, reprezentujących 27 klubów. Wśród startujących nie mogło oczywiście zabraknąć zawodników UKS Sanda Płock, którzy z kaliskich zawodów przywieźli dwa medale.

Pierwszy z nich udało się zdobyć debiutującemu w formule full contact Damianowi Soczewce, który wywalczył wicemistrzostwo Polski w kategorii +91 kg. Damian w walce półfinałowej pokonał przed czasem Łukasza Badowicza z GKS Champion Gdańsk, natomiast w finale musiał uznać wyższość doświadczonego zawodnika gospodarzy, Aleksandra Stawireja (KS Ziętek Team Kalisz).PowiązaneTematy

Drugi medal oraz mistrzostwo Polski przywiozła do Płocka Dagmara Tchorek. W półfinale Dagmara pokonała przed czasem Anje Kostandinović z LZS Poprawa Siedlików, z kolei w walce finałowej płocczanka okazała się lepsza od Olimpii Podolskiej z GKS Champion Gdańsk, z którą wygrała po trzech rundach, jednogłośną decyzją sędziów.