REKLAMA

Płoccy kickboxerzy wywalczyli złoto i brąz Grand Prix Polski

REKLAMA

Zawodnicy UKS Sanda Płock uczestniczyli pod koniec stycznia w Grand Prix Polski w Kickboxingu w Mińsku Mazowieckim. Sportowcy wywalczyli złoty oraz brązowy medal.

22-23 styczna odbył się turniej Grand Prix Polski w Kickboxingu w Mińsku Mazowieckim. W turnieju wystąpiło łącznie 382 zawodników z 38 klubów. UKS Sanda Płock reprezentowała dwójka zawodników, w kadetach starszych zadebiutowała Aleksandra Lipińska, natomiast w seniorach zawalczył Radosław Kuzia.

Podopieczni Piotra Paśnika przywieźli do Płocka złoty oraz brązowy medal. Aleksandra Lipińska w drodze po złoto stoczyła trzy pojedynki w kategorii kadet starszy -55 kg w formule kick light. W pierwszej walce pokonała przed czasem Jessice Jamróz z Klubu Sportowego KO Bloodline Gym Nysa.

Kolejny pojedynek o wejście do finału był bardzo wyrównany, ostatecznie Aleksandra wygrała z Zuzanną Szczepanik (Rawski Klub Karate Kyokushinkai Rawa Mazowiecka) i tym samym przeszła do finału. W walce finałowej zawodniczka UKS Sanda Płock zdecydowanie wygrywa przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie z Weroniką Tarczyńską (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria).fot. materiały prasowe

Kolejny medal dla płocka w formule kick light zdobył Radosław Kuzia, walcząc w kategorii senior -69 kg.
Pierwszą walkę o wejście do strefy medalowej zawodnik UKS Sanda Płock wygrał zdecydowanie przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie z Filipem Kratą (Łaski Klub Sztuk Walki).

Druga walka o wejście do finału z Mateuszem Białeckim (SMOK Toruń) była bardzo wyrównana, zakończona werdyktem 2/1 dla Mateusza, który ostatecznie wygrał również walkę finałową i został zwycięzcą całej kategorii. Przed zawodnikami UKS Sanda Płock obecnie jest okres przygotowawczy do startów w Mistrzostwach Polski.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU