Płoccy kickbokserzy znowu z medalami

0

O sukcesach LKS Puncher Płock piszemy dość często. Płoccy kickbokserzy zdobywają tytuły na turniejach w całej Polsce. Tym razem przywieźli trzy brązowe medale z zawodów rozegranych w Pułtusku.

Jednocześnie trzy tegoroczne turnieje zostały rozegrane w Pułtusku: Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Kadetek w kickboxingu w formule pointfighting, Otwarty Puchar Polski  Kadetów i Kadetek: młodszych 10-12 lat i starszych 13-15 lat w formułach pointfigting oraz light-contact, a także, jako impreza towarzysząca, turniej dla dzieci: młodszych 4-6 lat i starszych, w wieku 7-9 lat w konkurencji sprawnościowej walk miękkimi piankowymi pałkami. Współzawodnictwo odbywało się na trzech matach jednocześnie.

Do turnieju łącznie zgłosiło się 214 uczestników reprezentujących 24 kluby z całej Polski. Wśród nich byli także zawodnicy klubu LKS „Puncher” Płock, kadeci starsi: Rafał Dobies, kat. wag. -69 kg, Andrzej Bielicki kat. wag. -63 kg; kadet młodszy Igor Osiecki kat. wag.+47 kg; dzieci starsze: Olivier Baranowski i Alan Rokicki obaj w kat. wzrost. +135 cm.

Najbardziej doświadczony Rafał w formule pointfihgting wygrał walkę ćwierćfinałową, w półfinale przegrał z utytułowanym zawodnikiem jednym punktem, tym samym pozostało mu się cieszyć z brązowego medalu. Andrzej Bielicki, w tej samej formule, w półfinale musiał uznać wyższość zawodnika z renomowanego klubu X-Fight Piaseczno i również zadowolić się medalem brązowym.

Igor Osiecki był chyba najbardziej zapracowanym zawodnikiem z klubu. Po wygranej walce w 1/8 drabinki, przyszło mu się zmierzyć w walce ćwierćfinałowej, którą również rozstrzygnął na swoja korzyść. Uległ bardziej doświadczonemu i utytułowanemu zawodnikowi dopiero w półfinale, zdobywając cenny, brązowy medal Otwartego Pucharu Polski.

W kategorii dzieci, Alan Rokicki w pierwszej walce 1/8 drabinki zdecydowanie pokonał zawodnika z innego płockiego klubu – Fight MZOS Płock. Olivier Baranowski w 1/16 i w 1/8 drabinki pokonał dwoje rywali, tym samym dotarł do ćwierćfinału, w którym nie udało mu się pokonać bardziej doświadczonego zawodnika z klubu X-Fight Piaseczno. Płoccy zawodnicy w tej kategorii zajęli ostatecznie 5. miejsce.