REKLAMA

Płoccy kickbokserzy z workiem medali w Pucharze Europy

REKLAMA

Dwanaście medali – trzy złote, pięć srebrnych i cztery brązowe – zdobyli zawodnicy klubu LKS „Puncher” Płock podczas Pucharu Europy w kickboxingu, który odbył się w Krynicy Zdroju.

PowiązaneTematy

W dniach 30 kwietnia-3 maja, w Krynicy Zdrój rozegrany został Puchar Europy w kickboxingu. Turniej ten obejmował wszystkie grupy wiekowe, można więc było dopingować dzieci w wieku 7-9 lat, kadetów i kadetki: młodszych w wieku 10-12 lat i starszych w wieku 13-15 lat, juniorów w wieku 16-18 lat oraz seniorów. Walki toczyły się jednocześnie na czterech matach oraz jednym ringu. Udział w turnieju zapowiedziało łącznie 727 zawodników, reprezentujących 58 klubów z Polski oraz kluby z Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Czech, Gruzji, Mołdawii, Słowacji, Turcji i Ukrainy.

Nasze miasto, w liczbie jedenastu zawodników, reprezentowali adepci klubu LKS „Puncher” Płock. W skład jedenastu płockich przedstawicieli wchodziło: pięcioro dzieci, jeden kadet młodszy, trzech juniorów i trzech seniorów. Łącznie z Krynicy Zdroju płocczanie przywieźli dwanaście medali, w tym trzy złote, pięć srebrnych i cztery brązowe.

W kategorii dzieci, w formule pointfighting debiutowało czterech zawodników klubu LKS „Puncher” Płock. Spośród nich medal wywalczył jedynie Alan Rokicki (kategoria wagowa do 37 kg), który dzięki dwóm zwycięskim pojedynkom sięgnął po złoty krążek. Pozostała trójka debiutantów, a więc Olivier Baranowski, Krystian Rudowski (obaj w kategorii wagowej do 28 kg) i Mikołaj Koper (kategoria wagowa do 32 kg), po naprawdę ładnych i wyrównanych walkach, musieli uznać wyższość bardziej doświadczonych przeciwników.

– Dla dzieci przede wszystkim miała to być ciekawa forma spędzenia czasu w majowy weekend i związana z tym dobra zabawa. I wiem, że tak właśnie było – skomentował występy swoich najmłodszych podopiecznych trener LKS „Puncher” Płock Piotr Maślanka.

Kolejnym debiutantem z płockiej drużyny, był startujący w formule light-contact, kadet młodszy Andrzej Bielicki (kategoria wagowa do 52 kg), któremu udało się zdobyć brązowy medal.Z kolei płoccy juniorzy, startujący w tym turnieju, zgarnęli cztery medale. W formule pointfighting, Michał Kwiatkowski (kategoria wagowa do 63 kg) zdobył brązowy medal, a Maciej Charkowski (kategoria wagowa do 74 kg) i Jakub Jankowski (kategoria wagowa do 79 kg) wywalczyli po srebrnym medalu. Ponadto, Maciej Charkowski zdobył swój drugi medal, brązowy w formule light-contact.

Dorobek seniorów także przedstawia się imponująco. Damian Kurek (kategoria wagowa do 79 kg) zdobył srebro w pointfightingu oraz brąz w light-contact, a Mariusz Dłużniewski (kategoria wagowa +94 kg) wywalczył złoto w pointfightingu oraz brąz w light-contact.

Świetnym występem popisał się również trener LKS „Puncher” Płock Piotr Maślanka, który zdobył aż trzy medale. W kategorii wagowej do 79 kg, było to złoto w formule pointfighting oraz srebro w formule light-contact. Natomiast w kategorii wagowej 75 kg, w formule full-contact, płocki trener wywalczył srebrny krążek.

Jego wynik mógłby być bardziej okazały, jednak do walk w formule full-contact podchodził po odniesieniu kłopotliwej kontuzji, spowodowanej nieprawidłową techniką przeciwnika w finałowej walce formuły light-contact.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU