Zamknij

Płoccy kickbokserzy w mundurach na podium

14:58, 24.06.2021 Wiktor Pleczyński Aktualizacja: 15:00, 24.06.2021
Skomentuj

Podczas Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu, zawodnicy z LKS "Puncher" Płock wywalczyli dwa złote, srebrny i brązowy medal.
W Kaliszu w hali sportowej Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości został rozegrany II Otwarty Międzynarodowy Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. Rywalizowano w trzech formułach: pointfighting, kick-light i K-1 Rules. We współzawodnictwie na ringu i macie wystartowało 163 zawodników i zawodniczek reprezentujących 46 jednostek służb mundurowych z całej Polski. Ideą tego turnieju było sprawdzenie swojego wyszkolenia, swoich możliwości i jednocześnie integracja środowiska różnych służb mundurowych. Wśród startujących w tym renomowanym turnieju nie zabrakło funkcjonariuszy trenujących na co dzień w klubie LKS "Puncher" Płock pod okiem trenera I klasy w kickboxingu Piotra Maślanki. Wystąpili oni w najtrudniejszej technicznie formule walki pointfighting. Wszyscy czterej zawodnicy wrócili z medalami. Maciej Wierzchowski reprezentujący Państwową Straż Rybacką Posterunek terenowy w Płocku zdobył złoty medal w kat. wag. +94kg. Zawodnik wygrywał przed czasem w walce finałowej poprzez przewagę techniczną z Mateuszem Krakowiakiem z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Debiutujący w zawodach Dariusz Krajewski reprezentant Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku rywalizował w kat. wag. -79kg i wywalczył srebrny medal. Wygrał w dobrym stylu walkę półfinałową, przed czasem dzięki przewadze technicznej. W finale uległ Adrianowi Durma z Państwowej Straży Pożarnej z Elbląga, jednemu z najbardziej utytułowanych zawodników mundurowych w kraju. Błażej Bedyk przedstawiciel OSP Topólno po bardzo wyrównanej walce półfinałowej uległ minimalnie, o 1 pkt. (12:13). W rezultacie zdobył brązowy medal Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. Dopełnieniem rywalizacji było współzawodnictwo trenera Piotra Maślanki reprezentującego OSP Brwilno. Piotr rywalizację w kat. wag. -84kg zakończył na najwyższym stopniu podium, zdobywając złoty medal i puchar dla najlepszego zawodnika w swojej kategorii wagowej.