REKLAMA

Planował atak na Płock. Oglądaliście?

REKLAMA

Za nami pięć odcinków nowego serialu Telewizji Polskiej pn. „Korona królów”. W pierwszym z nich król Władysław Łokietek planował atak na Płock…

„Korona królów” to kostiumowa opowieść o panowaniu najwybitniejszego władcy w dziejach Polski – Kazimierza Wielkiego. Jak mówią producenci, to pierwszy serial Telewizji Polskiej poświęcony średniowiecznej historii Polski.

Akcja tej telenoweli historycznej rozpoczyna się w Krakowie, w 1325 roku. Jak czytamy w opisie na TVP.VOD.pl, król Władysław Łokietek marzy o zjednoczeniu ziem polskich i planuje atak na Płock, by osłabić sojusz Mazowsza z Krzyżakami. Sytuację zmienia jednak przybycie na Wawel rycerza Pełki, który uciekł z niewoli wielkiego księcia Litwy Giedymina i prosi władcę o ratunek dla uwięzionych.

Łokietek postanawia zawrzeć z Litwą sojusz dzięki małżeństwu swojego syna Kazimierza z córką Giedymina – Aldoną. Dziewczyna, choć kocha innego, ulega woli ojca, przyjeżdża do Polski i przyjmuje chrzest, na którym dostaje nowe imię: Anna. Królowa Jadwiga od początku okazuje jednak przyszłej synowej niechęć.Zarówno ten odcinek, jak i pozostałe, możecie obejrzeć na TVP.VOD.pl.

Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć 1. odc. „Korony królów”, fot. TVP.pl

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

  1. Piotr says:

    Był już serial historyczny, co najmniej jeden: Przyłbice i kaptury, był także film o Kazimierzu Wielkim, fabularny z 1975 roku

  2. Alkoholik says:

    Ci klowni z tego serialu to mogą planować atak na budę z sikaczami. Kto to stworzył ten sitkom?. Po pijaku?.

  3. RO says:

    Kto normalny ogląda ten paszkwil?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU