REKLAMA

PKP Intercity wkracza do Płocka? Od grudnia ma być połączenie do Katowic

REKLAMA

Nasz czytelnik zwrócił uwagę na nowe połączenia, które pojawiły się w ofercie PKP Intercity. Wygląda na to, że od grudnia będziemy mogli z Płocka pojechać pociągiem bezpośrednio do Katowic.

To duży przełom, ponieważ Płock dotychczas w małym stopniu wykorzystuje połączenia kolejowe. Właściwie oprócz krótkich tras, obsługiwanych przez Koleje Mazowieckie, nie mamy szansy bez przesiadki pojechać nigdzie dalej.

Teraz ma to się zmienić. Poinformował nas o tym czytelnik.

– Jakiś czas temu (wiosną tego roku) słyszałem od znajomego, który pracuje na kolei, o planach reaktywacji pociągów dalekobieżnych do Płocka. Teraz, gdy wyszukiwałem połączenia w rozkładzie jazdy pociągów pod kątem wyjazdu w okresie przedświątecznym, zauważyłem, że taki pociąg rzeczywiście się pojawi – od połowy grudnia pociąg INTERCITY będzie kursował codziennie na trasie z Płocka do Łodzi i Katowic oraz w drugą stronę – napisał pan Marek.

Sprawdziliśmy w wyszukiwarce połączeń i faktycznie – od 13 grudnia br. można znaleźć kurs z Płocka do Katowic, obsługiwany przez pociąg Twoje Linie Kolejowe CHEMIK, należący do PKP Intercity.Z Płocka wyjedziemy o godzinie 05.24, by do Katowic dotrzeć o godzinie 10.38. W powrotną drogę z Katowic możemy wybrać się o godzinie 17.31, a do Płocka dotrzemy o godzinie 23.06. Całkowity czas podróży szacowany jest na 5 godz. i 14 minut. Pociąg ma pojechać przez Gostynin, Kutno, Łowicz Główny, Koluszki, Łódź Widzew, Piotrków Trybunalski, Radomsko, Częstochowę, Myszków, Zawiercie, Dąbrowę Górniczą, Będzin Miasto, Sosnowiec Główny i Katowice.

– Powiem szczerze, że moim zdaniem będzie to w końcu moment, gdy nasze miasto chociaż w jakimś stopniu przestanie być „białą plamą” na mapie kraju – pisze nasz czytelnik. – Będzie wreszcie bezpośrednia komunikacja zbiorowa do Łodzi, a nawet dalej na południe kraju – do Katowic przez Częstochowę. Od jakiegoś czasu połączenia autobusowe z naszego miasta po prostu nie istnieją (no może poza busikami do Warszawy, ale nie każdy ma potrzebę jeździć właśnie w kierunku stolicy). Dodatkowo oznaczać to będzie, np. dla mnie (ale myślę, że także dla innych jeżdżących do Łodzi czy na Śląsk), duże usprawnienie w porównaniu alternatywnych połączeń z obligatoryjną przesiadką w Kutnie lub Warszawie – cieszy się nasz czytelnik.

Zaznaczmy jednak, że podane połączenia i godziny odjazdów nie są jeszcze w stu procentach pewne. Zgodnie z komunikatem, jaki pojawia się po wybraniu trasy, na 13 grudnia br. planowana jest korekta rozkładu jazdy. Dane połączenia mogą więc jeszcze ulec zmianie. Czekamy na informację od rzecznik PKP Intercity w tej sprawie.

źródło: portalpasazera.pl

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 24

 1. Janek says:

  Szkoda ze pod dom nie podjedzie

 2. Zz. says:

  Hej GLUPEK!!!
  NAPISAŁEM ci wyraźnie : ” Roma locuta,causa finita”.
  Z Głupotą się nie dyskutuje,bo Głupotę trzeba leczyć….!!
  ** Koniec interakcji.

 3. Zz. says:

  Do odpowiedzi zz!
  Udowodniłes mi ” Mazurze vel Antku poziom swojego rozumowania.
  Ja po prostu co innego sugeruję, anizeli Twój pusty LEB ogarnia….!
  Nie ma nigdzie na Świecie rozwoju Miasta bez nowoczesnej Infrastruktury kolejowo- drogowej ,oraz na odpowiednim poziomie wyższych Uczelni.
  Problemy Plocka obserwuje z dalekiej perspektywy( na szczęście)
  Więcej pisać nie będę.
  Polecam sprawdzić jakimi cechami wyróżnia się ” historyczny Mazur”.
  Roma locuta,causa finita.

  • Ponownie na zz says:

   Poczytaj jełopie!!!
   Po 1 co to jest LEB ?? Używasz polskich liter, więc nie siej popeliny.
   Po 2 pokaż miasto – oprócz chińskich – które rozwijały się od infrastruktury kolejowo-drogowej, a nie infrastruktury przemysłowo-mieszkaniowej. Najlepiej coś w Polsce.
   Czekam na odpowiedź „obserwatorze z daleka lub z d..y”

 4. PKP says:

  W dniu wczorajszym PKP Intercity w godzinach popołudniowych odbył przejazd testowy lokomotywą EU na odcinku Kutno-Płock Trzepowo-Kutno. Po godzinie 16:40 lokomotywa w dość szybkim tempie opuszczała stacje Płock i poruszała się w stronę Radziwia.

 5. Jsjs says:

  Cuda cuda. I jeszcze Mazovia ma wracać do Płocka až z Siedlec.

 6. Piotrek says:

  Świetna wiadomość! Szkoda, że ten pociąg nie będzie kursował w relacji do Krakowa. Mam tylko nadzieję, że będzie frekwencja na to połączenie i nie skończy się tak jak z pociągiem pośpiesznym ”KOZIOŁEK” relacji Poznań Główny- Płock który kursował w rozkładzie jazdy 2007/2008 od 1czerwca do 9 grudnia. Potem zaś z został zlikwidowany z braku pasażerów.

  • Z tym też tak będzie says:

   Ilu niby płodzdżan ma cel w regularnym dojeżdżaniu na Śląsk? Skoro do W-wy się nie opłaci utrzymywać połączeń..
   Ten pociąg przetrwa tylko będąc grubo dotowanym, lub jeśli obłożenie od powiedzmy Kutna będzie już w miare sensowne

 7. Zz says:

  Sledze to wszystko od 1974r.( Notatki Plockie).
  Dalszy komentarz zbyteczny.
  Cały ten SYF w Infrastrukturze kolejowo– drogowej zawdzięczamy Ludziom bez wyobraźni.
  To są Ci,którzy byli ” Autorami” budowy SYFIARY na Bialej.
  Mówiąc, inaczej : Ludzie,pozbawieni PROSPEKTYWNEGO Myślenia!!!

  • DO zz says:

   Jeżeli chodzi ci o MZRiP to wbij sobie do swojego ciasnego i jak widać stetryczałego łba, że Płock bez mazaków to byłaby metropolia wielkości Gostynina. A wtedy na stówę miałbyś lub miałabyś połączenia do każdej zapyziałej miejscowości w tym kraju. A pewnie dla takich indywiduów jak ty postawiono by kosmodrom dla szybkich podróży międzynarodowych. TROCHĘ myślenia. A jak ci nie pasuje przemysł to sprawdź oferty pracy w Skansenie w Sierpcu – widzisz miasto podobnej wielkości bez „syfiary”. Pasuje do ciebie jak ulał.
   Żeby nie było, to zwroty do ciebie piszę celowo z małej litery.

 8. Michu says:

  Pewnie jakiś polityk z trasy pociągu dostał prace w Płocku.

 9. Odido says:

  Roweru nie można wziąć….

 10. Mmm says:

  Jeżeli to prawda to bardzo się cieszę 🙂

 11. Anonim says:

  A czemu nie na północ, Trójmiasto? Myślę że byłoby więcej chętnych

  • Halina. says:

   Anonim,Zawsze coś się nie podoba.PESYMISTACiesz się,że coś się zaczęło,,przyjdzie czas i na Trójmiasto..Wiec nie wkurzaj innych.

  • Prof1980 says:

   Jest w planach za rok w grudniu na trójmiasto tylko wymagane są remonty za Sierpcem torów

 12. ..... says:

  Szkoda, że nie dalej do Krakowa

 13. Komin-ek says:

  Dziękujcie na kolanach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU