REKLAMA

PKN Orlen uspokaja: stacje paliw działają niezmiennie

REKLAMA

Pomimo czasowego wstrzymania przez PERN S.A. dostaw ropy naftowej rurociągiem „Przyjaźń”, sytuacja w PKN Orlen pozostaje bez zmian. Dostawa na stacje paliw odbywa się niezmiennie. Jak informuje koncern, zabezpieczono wystarczająco duże zapasy tego surowca by kontynuować produkcję.

Przypomnijmy, PERN S.A. poinformował o zaobserwowanym zwiększeniu stężeniu chlorków organicznych w ropie dostarczanej na Białoruś z Rosji. W celu ochrony polskiego systemu przemysłowego, wstrzymano odbiór ropy w Adamowie (na granicy polsko-białoruskiej).

Ta decyzja wzbudziła niepokój dotyczący dostaw surowca do stacji paliw PKN Orlen. Jak przekonuje płocki koncern, nie ma jednak ku temu powodów.

– Poziom przerobu ropy naftowej w Zakładzie Produkcyjnym PKN ORLEN nie zmienił się –  zapewnia Orlen. – Do czasu przywrócenia dostaw rurociągiem „Przyjaźń” Orlen będzie realizował wszystkie dostawy surowca drogą morską do Gdańska, a następnie naftociągiem do Płocka – deklaruje koncern.PKN Orlen przygotowany jest do realizacji alternatywnych dostaw ropy, ma również zapas surowca do dalszych prac. „Dzięki realizowanej polityce dywersyfikacji kierunków dostaw prowadzonej przez Grupę ORLEN aktualnie prawie 50% ropy naftowej kupowanej przez PKN ORLEN do Zakładu Produkcyjnego w Płocku pochodzi z innych kierunków niż rosyjski, tj. z Norwegii, Angoli, Nigerii i Arabii Saudyjskiej” – czytamy w oficjalnej informacji prasowej.

Jak przekonuje koncern, obecnie nie ma ryzyka konieczności ograniczenia produkcji ze względu na zatrzymanie dostaw surowca rurociągiem „Przyjaźń”. O wszelkich istotnych zmianach w tej sprawie spółka będzie informować w kolejnych komunikatach.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. koperek says:

  nie dla Niemców tylko dla Rosjan

 2. diabel says:

  gdzie ten biedny Putin sprzeda swoja rope

 3. kto w to wierzy? says:

  wcześniej był komunikat o wstrzymaniu dostaw przez stronę białoruską…

  … a tak naprawdę skończył się kontrakt Pawlaka i nie podpisano następnego…

  …ta sama ropa tym samym rurociągiem płynie do Rostoka – dla Niemców jakość ropy jest OK?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU