REKLAMA

Piszesz pracę magisterską o mazowieckiej wsi? Zgłoś się do konkursu

REKLAMA

Studenci i absolwenci szkół wyższych, którzy pisali pracę na temat rozwoju obszarów wiejskich, mogą zgłosić je do konkursu organizowanego przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Prace można składać do 16 października br. Do wygrania są nagrody pieniężne.

Konkurs adresowany jest do studentów uczelni wyższych, którzy obronią swoją pracę magisterską do 10 października br. Praca nie może być jednak obroniona przed 2011 r. Rozprawy powinny być napisane w języku polskim, a na egzaminie ocenione na bardzo dobre.

PowiązaneTematy

Wykorzystanie środków unijnych na rozwój obszarów wiejskich, innowacyjne technologie, jakość życia mieszkańców wsi i ich aktywność, turystyka, rolnictwo ekologiczne, spółdzielczość oraz wiejskie grupy producenckie – to tylko część z tematów prac magisterskich, które mogą wziąć udział w rywalizacji.– Mazowieckie rolnictwo jest w okresie silnych przemian, co sprawia że jest wdzięcznym obiektem badań i analiz. Organizując ten konkurs chcemy nie tylko nagrodzić tych młodych ludzi, którzy już zgłębili te zagadnienia, ale też zachęcić do refleksji nad rozwojem obszarów wiejskich na Mazowszu tych studentów, którzy jeszcze nie wybrali tematu swojej pracy magisterskiej – mówi Janina Orzełowska, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Za I miejsce5 tys. zł netto, za II miejsce3 tys. zł, a za III miejsce2 tys. zł.