REKLAMA

PiS wprowadza poprawkę do budżetu: To inwestycja w bezpieczeństwo

REKLAMA

Poprawki do budżetu to temat konferencji prasowej, którą we wtorek, 23 stycznia zorganizowali parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości okręgu płocko-ciechanowskiego. – Po raz pierwszy mamy możliwość złożyć poprawki okręgowe i złożyliśmy jedną główną poprawkę. Dotyczy ona pogłębiania Wisły – mówił senator Marek Martynowski podczas spotkania z dziennikarzami.

Jak przekonywał senator Martynowski, dodatkowe 4 mln złotych ma zostać zarezerwowane w budżecie kraju na pogłębienie rzeki Wisły.

– To z myślą o mieszkańcach lewobrzeżnej części Wisły, którzy w 2010 roku zostali przez nią zalani – mówił dziennikarzom. – W naszym okręgu panuje solidarność, dlatego wszyscy parlamentarzyści jednogłośnie zgodzili się, że to ważna poprawka – wyjaśniał senator.

W trakcie konferencji parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości odnieśli się też do całego budżetu kraju i inwestycji realizowanych w Polsce oraz na Mazowszu. Mówiono także o sukcesie programu 500 plus. – Mówiąc o budżecie, nie można zapominać o tym programie – mówił Marek Martynowski. – Tylko w samym Płocku zgłoszono ponad 7 tysięcy wniosków, a z każdym rokiem będzie ich coraz więcej. To wpływa pozytywnie na całą gospodarkę, bo i zauważalny jest przyrost dzietności w kraju o prawie 8 proc. – argumentował.

A inwestycje realizowane na Mazowszu? Wśród nich wymieniono m.in. budowaną drogę S7. – Droga powstaje w zasadzie od podstaw – przypominał zebranym senator Marek Martynowski. – Połączy ona Mławę i Płońsk, a koszt budowy to 700 mln zł. To coś, czym warto się pochwalić – stwierdził.

Do słów senatora Martynowskiego odniósł się Maciej Małecki, poseł na Sejm RP. Poprawka, którą parlamentarzyści okręgu płocko-ciechanowskiego zgłosili do budżetu, ma być inwestycją w bezpieczeństwo. – Chcemy, by w budżecie znalazły się pieniądze na pogłębianie Wisły na odcinku od Wyszogrodu do Świniar – podał Małecki. – Żeby dramat, którego doznali mieszkańcy Świniar i okolic, a który miał miejsce w 2010 roku, nigdy się nie powtórzył – tłumaczył.Według posła Małeckiego, politycy od lat apelowali w tej sprawie – do tej pory bezskutecznie. – Środki, które udało nam się zapewnić w budżecie, będą miały realny wpływ na los ludzi zamieszkałych na tamtych terenach – przekonywał poseł PiS. – Liczymy na to, że niezwłocznie po podpisaniu ustawy budżetowej przez prezydenta zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie prac. Chcielibyśmy, by pogłębienie odbyło się z wykorzystaniem całej puli – dodał.

W superlatywach dotyczących budżetu kraju na 2018 rok wypowiadała się także Anna Cicholska, posłanka na Sejm RP. – To budżet pro-społeczny, taki, na który Polacy czekali od lat – mówiła do zebranych. – Rząd Prawa i Sprawiedliwości przede wszystkim stawia na bezpieczeństwo, czego dowodem są inwestycje – w tym „S7”, czy właśnie poprawka dotycząca pogłębiania Wisły – powtarzała Cicholska.

Zdaniem posłanki, sukcesem rządu jest także kontynuowanie programu 500 plus. – Jako oświatowiec muszę powiedzieć, że przede wszystkim zmniejsza on ubóstwo – przekonywała posłanka. Można powiedzieć, że na naszym terenie ubóstwo już nie występuje. Na terenach wiejskich czy popeerelowskich, dzieci nie przychodzą do szkoły głodne – stwierdziła.

W takcie konferencji nie zabrakło również tematów lokalnych. Dziennikarze pytali m.in. o wybory samorządowe, które odbędą się za kilka miesięcy. Czy jest już kandydat na prezydenta Płocka? Jak się okazuje – tak. – Decyzje już zapadły – odpowiedział Marek Martynowski. – Nie chciałbym ujawniać nazwiska, bowiem to nazwisko nie zostało jeszcze zaakceptowane przez komitet polityczny, więc nie chciałbym wybiegać przed szereg – dodał po chwili.

Usłyszeliśmy też, że rozważana jest współpraca z ugrupowaniem Kukiz’15. – To oni wyszli z taką inicjatywą – precyzował Martynowski. – PiS przystał na te propozycje i rozmowy są toczone. W ogóle uważam, że warto rozmawiać – mówił tajemniczo. – Jesteśmy otwarci na rozmowy – dopowiadała Anna Cicholska.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. nie ide na wybory says:

  Dno i metr mułu. Zero pomysłów i stracone dwa lata. Nawet nie potrafia majac takie mozliwosci, spowodować zeby sie z nas nie smiali ze mamy najdroższą benzynę w Polsce, a przeciez tansza benzyna moglaby byc magnesem przyciagajacym klientów sklepow itp, ktorzy przy okazji tankowaliby taniej paliwo, wiecej do kasy miasta i handlowców. Nawet tego nie zrobili ! Mam nadzieje ze Prezes Kaczynski was rozliczy za oddanie Płocka walkowerem.

 2. Leszek says:

  Jeśli chodzi o S7 to budowa z Warszawy do Płońska zakończyła się w połowie lat 90 tych. Kolejne odcinki od Gdańska do Płońska są budowane do chwili obecnej. Jest to prawie 20 lat. W tym okresie PIS sprawuje władzę przez dwa. Droga ma zostać ukończona w 2022 roku a kluczowy dla mieszkańców mazowsza a także Płocka odcinek Napierki – Płońsk ukończony ma zostać w 2021 roku. Jeśli chodzi o zakłady pracy i wynagrodzenia to w latach 1996 – 2015 czyli 19 lat płaca minimalna wzrosła o niecałe 1000 PLN netto. W latach 2016 – 2018 wzrost wynosi 250 netto. Zgadzam się, że to za mało ale poprzednicy rządzili 8 lat i mogli podnieść więcej ale tumanili ludzi, że niby kryzys i trzeba oszczędzać bo Polska zbankrutuje. PIS pokazał, że można dać pieniądze ludziom i rozruszać gospodarkę. Co do Prezydenta Nowakowskiego to niestety nic dla miasta nie zrobił. Przez 5 lat rządów PO mógł podjąć działania skierowane na włączenie Płocka do ogólnopolskiej sieci dróg a tymczasem zaczął budować obwodnicę w mieście zamiast wokół miasta. Przebudował skrzyżowania na pięciopasmowe w których stoimy w korkach. Linii tramwajowej nie wybudował bo twierdził, że tramwajów się nie buduje, a takie miasta jak Olsztyn, czy Warszawa pobudowały nowe linie. Może Pan Prezydent chciał wybudować metro? Jeśli tak to nic nie wyszło. W Płocku nic się nie dzieje zero inwestycji, perspektyw. jedyną wizytówką miasta są zabytki, nowy most i równe drogi które Prezydent Milewski zmodernizował. I na koniec jeszcze jedna rzecz toalety. Turyści odwiedzający Płock skarżą się na ich brak. Ponad 120 tysięczne miasto a ma tylko toalety przy teatrze i przy sądzie. Turyści błądzą bezskutecznie pytając o toalety. Odnoszę wrażenie, że obecni włodarze miasta zachłysnęli się ORLENEM i zapomnieli, że trzeba poszukiwać nowych inwestorów.

 3. Gal says:

  Droga s7 robiona jest już kawał czasu i jescze trochę do skończenia jej zostalo. Odnośnie ubostwa, matko jak można mówić takie rzeczy, jak nie występuje, ono było jest i będzie. Zajmijcie się zakładami pracy by nie były zamykane, by można było pracować 8 godzin 5 dni w tygodniu za więcej niż 1500zl miesięcznie, to moze wtedy ubóstwo się zmniejszy, ale nie zginie całkowicie.

 4. Alek says:

  Oczywiście nic dla Płocka, bezsensowna konferencja, a pomysł współpracy z Kukiz w Płocku, mając na względzie jakie są tam persony – wybitny !!!. Gratuluję pomysłu oby tak dalej, a Pan Prezydent może być spokojny o kolejną kadencję.

  • MariuszS says:

   O ile Kukiz nie jest jakiś obłąkany do końca to ekipa lokalnie – porażka.
   Jak chcą współpracować to wyzerować skład i od nowa. Inaczej nawet zwolennicy pis mogą delikatnie mówiąc… Zirytować się na takich kolegów. PSL + PO = płocki Kukiz ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU