REKLAMA

Pilnie potrzebna krew dla 9-letniego płocczanina. Ma białaczkę…

REKLAMA

Ma tylko 9 lat. Na jego buzi bardzo często gości uśmiech. Zawsze był grzeczny, zawsze bardzo pomocny. Nikt nie podejrzewał, że w jego ciele rozwija się straszna i wyniszczająca choroba – białaczka. Tydzień temu jego rodzicom świat runął na głowę…

Marcelek Brzeziński

O chorobie 9-letniego Marcelka jego rodzina dowiedziała się nieco ponad tydzień temu, we wtorek. Zaczęło się od gorączki i bólów głowy, ale w weekend sytuacja się unormowała. Na krótko. W poniedziałek rano zaczął wymiotować.

Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu zakończyła się podejrzeniem zapalenia wyrostka… Badania laboratoryjne wykazały jednak bardzo wysoki poziom białych krwinek oraz powiększoną śledzionę. Marcel został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, w celu dalszej diagnostyki. Już po godzinie chłopca transportowano karetką do Warszawy.

Wczoraj, 12 grudnia, wyniki badań potwierdziły zajęcie komórek krwi i szpiku kostnego w 97%. Dziś Marcelek rozpoczął leczenie chemią.Trzeba działać bardzo szybko. Apelujemy o pomoc – potrzebna jest krew dla Marcelka: B Rh+ (można oddać dowolną grupę krwi, dla chłopca zostanie przekazana prawidłowa). Wystarczy udać się do najbliższego punktu krwiodawstwa i oddać krew, z zaznaczeniem, że dla Marcela Brzezińskiego, nr PESEL 08300208854, Samodzielny publiczny dziecięcy szpital kliniczny w Warszawie oddział kliniczny onkologii i pediatrii, Ulica Żwirki i Wigury 63A.

Liczy się czas! Pomóżcie małemu płocczaninowi pokonać chorobę!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 26

 1. marzena says:

  znam historię tego chłopca,każdego z nas może dotknąć tragedia,więc kto może niech pomaga

 2. Magda says:

  Czy moja grupa krwi AB rh+ coś pomoże?

 3. Anonim says:

  W poniedziałek będzie kolejne 450ml dla Ciebie mam tą samą grupę zdrowia. Pomagać trzeba i zachęcam ludzi do dkms jak was jeszcze tam nie ma w nas ludziach siła.

  • Eryk says:

   Dkms to niemiecka firma która zarabia kokosy na waszej ofiarności. Poczytaj sobie.

 4. Beata says:

  Gdzie w Żyrardowie można oddać krew?

 5. Kasia says:

  Oddając krew w formularzu nigdzie nie ma rubryki dla kogo. Natomiast są że wyraża się zgodę na nieodpłatne przekazanie krwi koncernom farmakologicznym do produkcji leków. Ktoś na tym robi kasę zamiast przekazać krew potrzebującym. W mediach apeluję się o oddawanie krwi. Jedna wielka mafia!!!

  • kep says:

   PIS poszedł q lepszemu,tylko w swoią drogę,niech ich sprawiedliwość Boza dosięgnie.
   Nienawidzę ich.

  • Mateusz says:

   Człowieku, aby oddać krew dla kogoś bierzesz zaświadczenie i musisz na konkretny oddział szpitalny. Nigdy więcej nie pisz, aby nie oddawać krw.

  • tev says:

   W numerze pesel przecież po roku urodzenia, jest miesiąc a potem dzień, a w podanym numerze nic nie pasuje. To jest jakaś ściema!!

   • X says:

    Teraz PESEL jest trochę inny niż kiedyś….myślę że z takich rzeczy się nie zartuje

   • Agnieszka says:

    Ustawę przeczytaj jak się tworzy pesel

   • Mama Marcela says:

    To może zobacz numery PESEL dzieci urodzonych po roku 2000. Tamte zasady obowiązywały wcześniej. Ale można i tak…

 6. Jarek says:

  Byłem dziś oddać. Średni czas oczekiwania ok 3h. Nikt nawet słowem się nie odezwał ani nie narzekał że trzeba czekać. Ludzi naprawdę było dużo. Moc Internetu zadziałała. Super oby tak dalej. Nawet pielęgniarki były w szoku że tyle ludzi. A większość dla Marcelka tak jak Ja.

 7. Kamil says:

  Witam posiadam taka grupę krwi i chętnie się podzielę i czy w Sierpcu funkcjonuje krwiodawstwo?

 8. Angela says:

  Nie ma problemu u mnie w domu 3 osoby posiadają taką krew w piątek będzie oddana :)
  Powrotu do zdrowia dla małego od naszej trójki :)

 9. Mariusz says:

  Jestem w tym momencie w Niemczech wracam na następny tydzień mam b rh+ czy mogę pomóc na następny tydzień a może mój szpik by pasował proszę o SMS mój nr +4915218155201

 10. Aneta says:

  Oprócz nazwiska Koniecznie trzeba podać oddział na którym jest leczony Marcel „Samodzielny Publiczny Dziecięcy Oddział Kliniczny Onkologii i Pediatrii w Warszawie „

 11. Ane says:

  Oprócz nazwiska Koniecznie trzeba podać oddział na którym jest leczony Marcel „Samodzielny Publiczny Dziecięcy Oddział Kliniczny Onkologii i Pediatrii w Warszawie „

 12. Ewa says:

  Jeżeli potrzebujecie pomocy w temacie przebiegu leczenia białaczki w Warszawie, szczególnie w SPDSK służę pomocą.

 13. Renata says:

  Proszę upewnijcie się czy może być grupa krwi 0 Rh+ z tego co zawsze wiedziałam to 0 może oddawać krew tym co mają 0, A lub B.

  • Agnieszka says:

   Może być każda grupa krwi – liczy się ilość. W zamian za inną grupę krwi, przekazywana jest prawidłowa dla Marcelka. Ale to prawda, że grupa krwi 0 Rh+ również może być bezpośrednio przekazana dla Marcelka.

  • Mariusz says:

   Jestem w tym momencie w Niemczech wracam na następny tydzień mam b rh+ czy mogę pomóc na następny tydzień a może mój szpik by pasował proszę o SMS mój nr +4915218155201

  • Marzenna says:

   Wystarczy oddać krew.Nie musi być ta sama grupa.Dziecku i tak dadzą krew z banku krwi zgodną z Jego grupą.
   Nieważne,że Pani ma 0 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU