Pilnie potrzebna krew dla 9-letniego płocczanina. Ma białaczkę…

REKLAMA

Ma tylko 9 lat. Na jego buzi bardzo często gości uśmiech. Zawsze był grzeczny, zawsze bardzo pomocny. Nikt nie podejrzewał, że w jego ciele rozwija się straszna i wyniszczająca choroba – białaczka. Tydzień temu jego rodzicom świat runął na głowę…

Marcelek Brzeziński

O chorobie 9-letniego Marcelka jego rodzina dowiedziała się nieco ponad tydzień temu, we wtorek. Zaczęło się od gorączki i bólów głowy, ale w weekend sytuacja się unormowała. Na krótko. W poniedziałek rano zaczął wymiotować.

PowiązaneTematy

Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu zakończyła się podejrzeniem zapalenia wyrostka… Badania laboratoryjne wykazały jednak bardzo wysoki poziom białych krwinek oraz powiększoną śledzionę. Marcel został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, w celu dalszej diagnostyki. Już po godzinie chłopca transportowano karetką do Warszawy.

Wczoraj, 12 grudnia, wyniki badań potwierdziły zajęcie komórek krwi i szpiku kostnego w 97%. Dziś Marcelek rozpoczął leczenie chemią.

Trzeba działać bardzo szybko. Apelujemy o pomoc – potrzebna jest krew dla Marcelka: B Rh+ (można oddać dowolną grupę krwi, dla chłopca zostanie przekazana prawidłowa). Wystarczy udać się do najbliższego punktu krwiodawstwa i oddać krew, z zaznaczeniem, że dla Marcela Brzezińskiego, nr PESEL 08300208854, Samodzielny publiczny dziecięcy szpital kliniczny w Warszawie oddział kliniczny onkologii i pediatrii, Ulica Żwirki i Wigury 63A.

Liczy się czas! Pomóżcie małemu płocczaninowi pokonać chorobę!