REKLAMA

Piknik Europejski w Płocku [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W sobotę ulicami Płocka tradycyjnie już przemaszerowała parada europejska, podczas której prezentowali się uczniowie płockich szkół. Na Starym Rynku natomiast stanęły stoiska, symbolizujące poszczególne państwa Unii Europejskiej.

Podczas Pikniku Europejskiego Płock świętuje przynależność do Unii Europejskiej oraz porozumienie z miastami partnerskimi. Tegoroczna edycja była szczególna, ze względu na 15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz 25-lecie współpracy partnerskiej Płocka i litewskich Możejek.

11 maja ulicami Płocka ruszyła parada, podczas której uczniowie zaprezentowali symbolikę poszczególnych, wybranych państw. Uczestnicy przeszli na Stary Rynek, gdzie odbyły się koncerty, ale i prezentacje państw europejskich. Tradycyjnie w strojach i na stoiskach europejskich nie zabrakło kreatywnych pomysłów.Wydarzenie uświetnił koncert Grzegorza Hyżego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

 1. xx says:

  Cytat………” Tradycyjnie w strojach i na stoiskach europejskich nie zabrakło kreatywnych pomysłów……..” koniec cytatu.
  Należy rozumieć, że ludność płocka uczestniczyła w narodowych strojach z chińskiej wyprzedaży. Bardzo barwne takie azjatyckie…. A na stoiskach były kreatywne pomysły? Rosja , oczywiście jako kraj UE.

  Należy też rozumieć , że płocki PIS bawił się znakomicie a Przedstawicielka Orlen razem z pracownikami litewskich Możejek , złożyła kwiaty na
  GROBIE LITWINA ARTYSTY FOTOGRAFIKA PIOTRA PAWŁOWSKIEGO NA CMENTARZU KOBYLIŃSKIEGO.

  ABY LITEWSCY GOŚCIE MOGLI BARDZIEJ ZWIĄZAĆ SIĘ DUCHOWO I HISTORYCZNIE Z POLAKAMI. Nie wszystko można kupić i sprzedać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU