REKLAMA

Płocki Piknik Europejski już w weekend

REKLAMA

W najbliższą sobotę rozpocznie się 21 Piknik Europejski w Płocku. Tegoroczne wydarzenie jest wyjątkowe, bo przypada w 15-lecie wstąpienia do Unii Europejskiej i 25-lecie współpracy z litewskimi Możejkami.

Piknik Europejski jest dorocznym świętem mieszkańców Płocka oraz jego miast partnerskich. W tym roku odbędzie się już po raz dwudziesty pierwszy. Piknik ma służyć popularyzacji idei integracji europejskiej wśród płocczan. Informacje o pikniku podczas konferencji prasowej na nabrzeżu w Płocku przedstawił prezydent Andrzej Nowakowski wraz z europosłem Dariuszem Rosati.

Termin od początku związany był z  Dniem Europy, który przypada 9 maja. Tegoroczny Piknik będzie też okazją do uczczenia jubileuszu 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz 25-lecia współpracy partnerskiej Płocka i Możejek na Litwie.

– Tegoroczny piknik będzie obfitował w liczne atrakcje. Będziemy gościć przedstawicieli i delegacje z kilkunastu miast partnerskich – zwracał uwagę prezydent Andrzej Nowakowski.

Władze miasta przygotowały na tegoroczny piknik wiele atrakcji dla mieszkańców. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 11 maja barwną paradą młodzieży ulicami miasta, w której uczniowie płockich szkół zaprezentują swoją aktywność międzynarodową. Parada zakończy się na Starym Rynku, gdzie odbędą się koncerty i prezentacje państw europejskich przygotowane przez płocką młodzież i przedszkolaki. Na spragnionych słodkości będzie czekał tort piknikowy. O godzinie 20 na rynku wystąpi Grzegorz Hyży.

– W niedzielę 12 maja mieszkańców i gości zapraszamy na „Bieg europejski”, który odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega” na terenach wokół Szkoły Podstawowej nr 20 na dystansie ok. 5 km – zachęcają władze miasta.

W związku z obchodzonymi jubileuszami, na Starym Rynku pojawi się okolicznościowa wystawa pn. „Europejskie Impulsy – 15 lat w Unii Europejskiej”, prezentująca wybrane przedsięwzięcia zrealizowane w Płocku z dofinansowaniem UE, a w Domu Darmstadt wystawa fotograficzna Jonasa Strazdauskasa z Możejek pn. „Żmudzkie duchy”.Tradycją Pikniku jest impreza klubowa pn. MajUnia w Zielonym Ogródku MOSiR w sobotę oraz koncerty w ramach Rock Tower, na których prezentują się płockie kapele rockowe, a która odbywa się w niedzielne popołudnie również z Zielonym Ogródku MOSiR.

W ramach MajUnii wystąpią: KARTKY, LUA PRETA, Vidno, Akaone, wuj Marcel. Na Rock Tower zaprezentują się: CETI, Bright Ophidia, Nightmares, Fear Inside of Me, GAD, nfz.

Z okazji Pikniku Europejskiego, w Kinie za Rogiem odbędzie się przegląd filmu niemieckiego.

Przegląd Kina Niemieckiego

10 maja 2019 (piątek)

 • godz. 17 – Labirynt kłamstw | Im Labyrinth des Schweigens
 • godz. 19 – Frantz

11 maja 2019 (sobota)

 • godz. 14 – Kino Młodych: Goodbye Berlin | Tschick
  UWAGA! pokaz z prelekcją (możliwość zamówienia filmu dla grup szkolnych)
 • godz. 17 – Dwa życia | Zwei Leben

12 maja (niedziela)

 • godz. 15 – Kino Młodych: Wicher | Ostwind – Zusammen sind wirfrei
  UWAGA! pokaz z prelekcją (możliwość zamówienia filmu dla grup szkolnych)
 • godz. 17 – Vincent chce nad morze | Vincent will Meer
 • godz. 19 – NIESPODZIANKA.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU