REKLAMA

Pierwszy wernisaż młodych artystów

REKLAMA

W Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS-u (Galeria Mosty) odbył się dzisiaj wernisaż prac uczniów czwartej klasy I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku. Na wystawie „Aneks 2013” jedenastu młodych artystów przedstawiło 55 prac.

Obrazy zachwycały już przy wejściu do Galerii – były pejzaże, martwa natura, rysunek postaci i plakaty. Wystawa jest podsumowaniem umiejętności uczniów w zakresie rysunku, malarstwa, reklamy wizualnej i podstaw projektowania. My zapytaliśmy jedną z autorek prac, Sylwię Czarnecką, o jej prace, pasję i plany na przyszłość.

Zaprezentowałaś na wystawie kilka prac, w tym pejzaże i portret. Ile czasu poświęcasz na wykonanie jednego obrazu?
W sumie około dziesięciu godzin, ale nie maluję ich od razu. Zostawiam je na parę godzin, albo nawet dni, odpoczywam od tematu i patrzę na nie jeszcze raz.  Dopiero wtedy kończę pracę.

Skąd bierzesz pomysł na tematy obrazu? 
Myślę o tematyce dużo wcześniej, do pejzaży szukam miejsc, które mnie zainspirują, robię im zdjęcia i wybieram to, które spodoba mi się najbardziej.

Zauważyłam wśród twoich prac portret mężczyzny, kto ci pozował?
[uśmiech] Mój chłopak, jest na wernisażu…Skąd wzięła się u ciebie pasja do malowania?
Od mojej mamy, która – gdy byłam mała – przygotowywała dla mnie rysunki, które potem kolorowałam. Potem już sama malowałam i rysowałam. Na jakiś czas przerwałam to hobby aż do czasu gimnazjum, kiedy nauczyciel zachęcił mnie do dalszej pracy w tym kierunku. Właściwie dzięki niemu wybrałam liceum plastyczne.

Myślisz o utrzymywaniu się z malarstwa w przyszłości?
Utrzymać się byłoby bardzo trudno, teraz ciężko jest sprzedać obraz. Ale na pewno nie przestanę malować!

Zarówno Sylwi, jak i pozostałym autorom prac życzymy, aby ich pasja pozwoliła jednak na rozwój pod kątem zawodowym. A wystawę młodych artystów można oglądać jeszcze do  17 lutego w Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS-u, wstęp wolny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Beata says:

    Wszystko są ładne ale niektóre robią olbrzymie wrażenie. Macie talent

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU