REKLAMA

Pierwszy orlik już jest

REKLAMA

Pierwszy w Płocku orlik już jest gotowy. Wczoraj prezydent Andrzej Nowakowski zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową, zorganizowaną na nowym obiekcie.

Dziś odbył się odbiór techniczny i przekazanie obiektu, a już wkrótce przy al. Kilińskiego będzie można pograć w piłkę. Są tu dwa boiska – do gry w piłkę nożną i wielofunkcyjne oraz dwie szatnie z sanitariatami.

PowiązaneTematy

– Orlik będzie czynny przez cały rok, a zarządzać nim będzie Miejski Zespół Obiektów Sportowych – poinformował prezydent.

Jak podkreślał przedstawiciel wykonawcy Sławomir Kubisiak, dyrektor ds. projektów Polcourt, płocki obiekt ma najwyższe parametry. – Jest tu np. fińska trawa, która przy odpowiedniej konserwacji jest praktycznie niezniszczalna – zapewniał dyrektor.

Orlik kosztował 993 tys. zł, z czego po 333 tys. zł pokrywane jest z budżetu państwa i środków województwa mazowieckiego.

Kolejny tego typu obiekt w Płocku powstaje przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Piaska. W przyszłym roku władze miasta będą aplikować o kolejne dziewięć orlików.