Pierwsze szczegóły w sprawie zabójstwa w Proboszczewicach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płocka prokuratura podała pierwsze szczegóły, dotyczące tragicznego zdarzenia, które miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek w podpłockich Proboszczewicach. Zatrzymano pięć osób.

Przypomnijmy, o tym zdarzeniu informowaliśmy w poniedziałkowy poranek. Według relacji naszego czytelnika, w nocy z 8 na 9 czerwca w Proboszczewicach doszło do śmiertelnego pobicia. Mężczyźni, jadąc w kierunku tej podpłockiej miejscowości, podwozili autostopowiczkę. Jak podaje nasz czytelnik, dziewczyna, twierdząc iż jest przetrzymywana siłą, zadzwoniła po kolegów, którzy zjawili się i pobili mężczyzn. Jeden z nich zmarł na miejscu, drugi zaś o włos uniknął śmierci.

Informacje o tym tragicznym wydarzeniu potwierdziła zarówno policja, jak i prokuratura, która wstrzymała się jednak od komentarza w tej sprawie. Teraz poznaliśmy pierwsze szczegóły. Do zdarzenia doszło w Nowych Proboszczewicach, koło tamtejszej żwirowni. To tam znaleziono martwego 47-letniego mężczyznę, który – jak podaje prokuratura – zmarł w wyniku pobicia.

– Nadal trwa postępowanie w tej sprawie – powiedziała Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka prasowa prokuratury. – Zatrzymaliśmy pierwszych podejrzanych – dodała.

Jak podaje Prokuratura Okręgowa w Płocku, zatrzymano pięć osób, które we wtorek zostaną doprowadzone do prokuratury, a następnie przesłuchane.

W najbliższym czasie zostanie wykonana sekcja zwłok zmarłego mężczyzny.

Podziel się:

10 komentarzy

 1. Już drugi artykuł w tej sprawie z tym samym problemem – 3/4 treści to powtórzenie poprzednich artykułów, a nowe informacje to 2-3 zdania na dole.

  • Agnieszka Stachurska na

   Mariuszu, po pierwsze – nie każdy musiał czytać poprzednie materiały w tej sprawie, więc przypominamy dla nowych czytelników.
   Po drugie – jeśli dowiadujemy się o szczegółach, które w istocie zajmują jedno czy dwa zdania, to lepiej żeby bez leadu i wstępu puszczać tylko te informacje?
   Jeśli już znasz tło wydarzenia, to omiń początkowe zdania, nie obrazimy się :)

   • Po pierwsze dziękuję za kulturalną i życzliwą odpowiedź. Starałem się, żeby mój pierwszy komentarz nie wyglądał zbytnio na atak, ale ciężko jest przekazać ton wypowiedzi w tekście, a nie jestem zbytnim fanem emotikon w dyskusji.

    Nie mam nic przeciwko przypomnieniu o co chodzi w sprawie, nie mam nic przeciwko artykułom kontynuującym temat. Nie zmienia to jednak faktu, że w momencie kiedy pojawił się ten artykuł, dwa poprzednie nadal były na pierwszej stronie, a wszystkie trzy artykuły różnią się może jednym akapitem.

    W takim przypadku jeżeli ktoś wejdzie już po ukazaniu się wszystkich trzech, to widząc ten najstarszy może pomyśleć, że dowie się więcej szczegółów (bo wstęp do nowszego artykułu jest tylko skrótem), kiedy w rzeczywistości dostanie ten sam artykuł, tylko skrócony o akapit.

    Są inne rozwiązania – można na przykład zedytować poprzedni artykuł, dodając nową informację na końcu, a sam artykuł przerzucić z powrotem na górę listy. Szczególnie jeżeli nową informacją jest to, że prokuratura nie ma nic do powiedzenia – bo to naprawdę nie wydaje się być informacją wartą osobnego artykułu.

    W przypadku ważniejszej aktualizacji można skrócić poprzedni artykuł do 2-3 zdań i podać odnośnik do jego pełnej treści, jeżeli ktoś chce się zapoznać bliżej.

    Pisanie trzech niemalże identycznych artykułów w odstępie kilku godzin wygląda jak nabijanie odsłon, szczególnie jeżeli każdy z nich opatrzony jest sensacyjnym tytułem, kiedy w rzeczywistości nowych informacji jest tyle co nic.

    Proszę też mnie nie odebrać źle, uwielbiam wasz portal i zaglądam tu codziennie, ale takie rozwiązanie jak tutaj z jakiegoś powodu pozostawia niesmak.

   • Witaj. Odpowiem Ci jako admin portalu i mam nadzieję, że niesmak minie ;)

    Nigdy nie posługiwaliśmy się w statystykach dla naszych klientów odsłonami portalu. Są złudne i można mieć ich miliony – wystarczy pod tym kątem skonstruować stronę. Zauważ (na pewno wiesz, bo wiesz o czym piszesz) jak robią inne portale. Np. galerie 100 zdjęć powodują tam za każdym razem przeładowanie (odsłonę) strony, a u nas nie. Stawiamy na wygodę i komfort użytkowników, a nie bzdurne nabijanie liczników.

    My zliczamy “unikalnych użytkowników”. 3 artykuły, ani nawet 30 nic nam nie dadzą. To co robimy – wbrew pozorom – jest ukłonem dla wygody czytelników. Zauważyliśmy, że aktualizacji NIKT (lub prawie nikt) nie czyta.

    Podobną opinię do Twojej mieliśmy po wprowadzeniu podziału długich tekstów na podstrony…

    Pierwsze co usłyszeliśmy, to że nabijamy odsłony – chociaż w życiu nie przeczytałem takich opinii na innych portalach. Widać jesteśmy szczególni, aby nas ganić na każdym kroku ;)

    Uparliśmy się i jednak tak robimy – bardzo rzadko – ale zawsze kiedy musimy. Dlaczego jesteśmy tacy wredni? ;)

    Blisko 1/3 naszych użytkowników korzysta z telefonów i tabletów – długie artykuły mogą zawiesić przeglądarkę – zwłaszcza na tzw. sprzęcie z Biedronki. Wiemy o tym – bo sami nie zawsze korzystamy z highendu – stąd takie ruchy.

    A już na koniec – ciekawostka. Od kiedy istniejemy, jeszcze NIKT nie zapytał nas o odsłony ;)

    Po prostu, podobno nas widać – ale nie nam to oceniać ;) I dziękuje za miłe słowo!

   • Nie widzę od razu potrzeby plucia jadem, ja tylko wyrażam opinię. Nie mam prawa? Jak mi ktoś gówno na talerzu sprezentuje to też nie mogę nic powiedzieć, bo przecież nie płacę?

    Rozumiem, że nie każdy zagląda regularnie, ale 3 artykuły w odstępie kilku godzin, wszystkie z prawie tą samą treścią jak dla mnie podpada pod nabijanie odsłon. Szczególnie że nową informacją w tym poprzednim było to, że prokuratura nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie.

 2. 14letnia dajka, poszla w slady starszych siostrzyczek…… i tatus alkoholik wiecznie w wiezieniu – rodzinka idealna!!
  dozywocie!!!!

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji