Pięć tysięcy pielgrzymów odwiedzi Płock

REKLAMA

Światowe Dni Młodzieży to inicjatywa, którą zainicjował papież Jan Paweł II. W lipcu 2016 roku, z okazji kolejnych obchodów tych dni, pielgrzymi z całego świata odwiedzą Polskę. Nasza diecezja przyjmie pięć tysięcy z nich.

W czwartek, 14 stycznia, odbyła się konferencja, dotycząca udziału naszej diecezji w wydarzeniach związanych z obchodami Światowych Dni Młodzieży. Gospodarzem spotkania był Biskup Płocki Piotr Libera. Wraz z księdzem Rafałem Grzelczykiem, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży oraz osobami czynnie biorącymi udział w Światowych Dniach Młodzieży, wprowadził gości w szczegóły wydarzeń. Na spotkanie zaproszono również przedstawicieli jednostek terytorialnych z terenu diecezji, z marszałkiem Adamem Struzikiem na czele.

PowiązaneTematy

Do diecezji przyjedzie aż pięć tysięcy wiernych z całego świata. Będą to goście m.in. z USA czy Francji. Tak duże przedsięwzięcie (przypuszcza się, że do Polski przyjedzie ponad 2 miliony wiernych) wymaga niewątpliwie intensywnych przygotowań. Dlatego biskup płocki, w imieniu diecezji, zwrócił się do władz samorządowych o wsparcie w tych działaniach. Celem czwartkowego spotkania było właśnie porozumienie Kościoła z władzami, w celu wspólnego przyjęcia pielgrzymów oraz promocji kultury i historii regionu.

Światowe Dni Młodzieży, z racji na szacowaną liczbę przybyłych pielgrzymów, to ogromna szansa dla naszego regionu, w tym miasta, na promocję. Czy zostanie wykorzystana, zobaczymy pod koniec lipca 2016 roku.