REKLAMA

Pięć medali płockich wioślarzy na Olimpiadzie Młodzieży

REKLAMA

Sukces płockich wioślarzy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Kruszwicy. Zawodnicy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ZST wywalczyli w sumie pięć medali – cztery złote i jeden brązowy.

Płocczanie wygrali wszystkie cztery konkurencje w wiosłach drugich, a w rywalizacji czwórek ze sternikiem płocka osada stanęła na najniższym stopniu podium. Pierwszy złoty medal wywalczyli podopieczni Bogdana Zalewskiego – Patryk Pełka i Igor Smoliński. Zawodnicy pewnie pokonali przeciwników, odjeżdżając im na kilka długości łodzi. Kolejne złoto otrzymali wioślarze płynący w czwórce ze sternikiem: Bartek Donarski, Konrad Pawlak, Marcin Krysiński, Damian Rutkowski i sternik Adrian Wiśniewski, a wywalczyli: Igor Wojda, Sebastian Smoliński, Patryk Zajączkowski, Arkadiusz Dobies i sternik Konrad Kalack.

Następne złote medale płocczanie zdobyli w konkurencjach popołudniowych. W czwórkach bez sternika znowu bezkonkurencyjni okazali się Patryk Pełka, Igor Smoliński, Konrad Pawlak i Damian Rutkowski.  Wioślarze z Płocka zdominowali także wyścig ósemek. Pewnie, z przewagą dwóch długości łodzi, ten najbardziej widowiskowy i emocjonujący bieg ukończyli Bartek Donarski, Sebastian Smoliński, Marcin Krysiński, Arkadiusz Dobies, Patryk Zajączkowski, Mateusz Cywiński, Igor Wojda, Adam Dybiec i sternik Konrad Kalack.Start płockich wioślarzy w Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży okazał się olbrzymim sukcesem zawodników i ich trenerów. Reprezentacja Płocka wywalczyła cztery złote medale i jeden brązowy. Płocczanie zajęli także drugie miejsce w punktacji klubowej – tuż za niezwyciężonym od lat LOTTO Bydgostia, a także drugie miejsce w punktacji wojewódzkiej (mazowieckie za kujawsko-pomorskim).

W niedzielę 27 lipca, Damian Salak, jako szlakowy polskiej ósemki, wywalczył brązowy medal w odbywających się w austriackim Linzu Młodzieżowych Mistrzostwach Świata (U23). To jak na razie najlepszy sukces płockich wioseł w tym sezonie. Natomiast Kamil Zajkowski, startując w polskiej czwórce podwójnej, zwyciężył w finale B tej konkurencji zajmując ostatecznie siódmą lokatę w Mistrzostwach Świata.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU