REKLAMA

Pięć medali płockich kickboxerów na Pucharze Polski „Polish Open”

REKLAMA
fot. LKS „Puncher” Płock

Rafał Dobies i Dariusz Krajewski z LKS „Puncher” Płock wykazali się na Otwartym Międzynarodowym Pucharze Polski „Polish Open”. Zawodnicy wywalczyli pięć medali, z czego dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy.

W tym roku nastąpiła długo oczekiwana reaktywacja turnieju międzynarodowego Polish Open. Sportowa impreza stworzona w 2004 r. przez Wojciecha Góreckiego z Węgrowa, była przez siedem lat koronnym wydarzeniem dla polskiej sceny sportowej.

PowiązaneTematy

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Promocji Mistrzów Masters Promotion z prezesem Wojciechem Góreckim na czele. W turnieju wzięło udział ponad 380 zawodników i zawodniczek z Polski, Litwy, Czech, Łotwy i Izraela.

fot. LKS „Puncher” Płock

Rywalizacja odbywała się w szeregu kategorii wiekowych i pięciu formułach walki. W ringu w formułach pełno kontaktowych full-contact i K-1 Rules oraz na planszach w formułach lekko kontaktowych pointfighting, light-contact i kick-light.

Po raz pierwszy w historii zawodów kickboxingu w Polsce, rywalizacja odbyła się w wyjątkowej scenerii podziemi Zamku w Janowie Podlaskim. Tegoroczna edycja turnieju otrzymała rangę Otwartego Międzynarodowego Pucharu Polski.

Płock reprezentowało dwóch zawodników z klubu LKS „Puncher”, których trenerem jest Piotr Maślanka. Byli to seniorzy: Rafał Dobies, który startował aż w trzech formułach walki w full-contact w kategorii wagowej (-81 kg), kick-light i pointfighting w kat. wag. -79 kg oraz Dariusz Krajewski, rywalizujący w formułach kick-light oraz pointfighting -79 kg.fot. LKS „Puncher” Płock

Rafał Dobies pasmo tegorocznych sukcesów przypieczętował, wygrywając dwie formuły full-contact i kick-light. Ostatecznie zawodnik na Polish Open wywalczył dwa złote medale oraz jeden srebrny, za drugie miejsce w pointfightingu.

Dariusz Krajewski zajął drugie miejsce w kick-light oraz trzecie w pointfightingu, za co został udekorowany odpowiednio medalami srebrnym i brązowym.

– Wartym podkreślenia jest fakt, że Rafał jako jedyny na tym turnieju został uznany za najlepszego zawodnika kategorii wiekowej seniorów w dwóch formułach walki full-contact, w której w drugiej rundzie walki finałowej znokautował zawodnika z Czech oraz kick-light, w której w drugiej rundzie walki finałowej zwyciężył przed czasem przewagą techniczną. Otrzymał za to osiągnięcie dwie efektowne statuetki Herosów Polish Open Kickboxing. Płocczanie, mimo zmęczenia całym sezonem startów, również na jego koniec przynieśli chlubę swojemu miastu, godnie reprezentując Płocki klub LKS Puncher – zaznacza trener Piotr Maślanka.

Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2022 roku.

fot. LKS „Puncher” Płock

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU