Pięć medali płockich kickboxerów na mistrzostwach

Zawodnicy LKS „Puncher” Płock wywalczyli brąz, srebro i trzy złote medale podczas Otwartych Mistrzostw Śląska w Kickboxingu. W rywalizacji licznie wzięli udział zawodnicy z całej Polski.

Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Śląska Kadetów, Juniorów i Seniorów w Kickboxingu odbyły się 17 października w Katowicach. Rywalizacja miała miejsce w planszowych formułach: pointfighting, light-contact i kick-light. W zawodach wystartowało 309 zawodników z 29 klubów z całej Polski.

– Ponieważ nie było w tym roku organizowanego odpowiednika na Mazowszu, a zawody zostały zorganizowane w formule otwartej, dającej również prawo startu zawodnikom z innych regionów Polski niż Śląsk, pojawili się na nich zawodnicy i zawodniczki z całej Polski – wyjaśnia trener LKS „Puncher” Płock Piotr Maślanka.

Płock reprezentowało dwóch zawodników: Dariusz Krajewski i Rafał Dobies.

Pierwszy z zawodników LKS „Puncher” Płock Dariusz Krajewski wystartował w formule walki pointfighting w dwóch kategoriach wagowych, w swojej -79 kg oraz w kategorii jedną wyżej -84 kg. Zajął w nich odpowiednio miejsca III i II. Kickboxer zyskał kolejne cenne doświadczenie oraz medale brązowy i srebrny.

Wszechstronne doświadczony Rafał Dobies (kategoria wagowa -84 kg), wziął udział w rywalizacji we wszystkich formułach walki. Zawodnik pokonał każdego ze swoich konkurentów, w tym w dwóch formułach walki ciągłej light-contact i kick-light.

Płocczanin wszystkie walki zakończył przed czasem dzięki uzyskanej przewadze technicznej. W efekcie znakomitej formy Rafał Dobies wygrał we wszystkich trzech formułach walki, zdobywając trzy złote medale.

Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2021 r.