Perfect zagra w Płocku – za 165 tysięcy złotych

REKLAMA

Jak już informowaliśmy, 10 maja w płockim amfiteatrze wystąpi grupa Perfect. To drugi koncert tej legendy polskiej sceny muzycznej w naszym mieście. Pierwszy z nich kosztował miasto blisko 95 tysięcy złotych, tegoroczny zaś… 165 tysięcy złotych. Co spowodowało aż taki wzrost kosztów? Zapytaliśmy.

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki ogłosił przetarg, zgodnie z którym już w maju, na scenie płockiego amfiteatru odbędzie się koncert Perfect Symfonicznie. Zespół, przy akompaniamencie Płockiej Orkiestry Symfonicznej, wystąpi w naszym mieście po raz kolejny. Poprzedni koncert tej legendarnej grupy, który odbył się w 2010 roku – także w towarzystwie płockich muzyków – kosztował POKiS blisko 95 tysięcy złotych. Po czterech latach koszty tej imprezy zostały zwiększone – do 165 tysięcy złotych.

PowiązaneTematy

Stawka, jaką zapłacić ma Płock, stawia zespół Grzegorza Markowskiego w ścisłej czołówce najdroższych gwiazd polskiej sceny muzycznej. W rankingu tym, sporządzonym przez serwis money.pl, największe honorarium inkasuje Piotr Rubik, którego występ – wraz z zespołem – kosztuje 150 tysięcy złotych (a więc 15 tysięcy mniej, niż Perfect Symfonicznie). Drugi na liście jest zespół Budka Suflera i Maryla Rodowicz (po 80 tysięcy złotych).

Zapytaliśmy organizatora, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, o przyczyny tak drastycznego wzrostu ceny koncertu. Artur Wiśniewski, dyrektor POKiS-u tłumaczy, iż dużą część kosztów generuje nie tylko sam zespół, ale i scenografia oraz obsługa. – Na 165 tysięcy złotych składają się m.in. honoraria muzyków i osób technicznych, a także honorarium dyrygenta orkiestry – wylicza dyrektor Wiśniewski. – Na ogólną kwotę składa się też scenotechnika, a więc scenografia, multimedia czy wypożyczony agregat prądotwórczy.

Dyrektor, tłumacząc się tajemnicą negocjacji, nie podaje jaką część kosztów koncertu stanowi honorarium gwiazdy występu, w zamian dodaje tylko, iż część środków generują koszty obsługi, w tym dyżur pogotowia ratunkowego, a także ZAiKS, opłaty skarbowe, ubezpieczenie i kwiaty.

Koncert zespołu Perfect zaplanowany jest na 10 maja. Organizator koncertu, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, nie podaje jeszcze szczegółów imprezy. Wiadomo jedynie, iż będzie ona biletowana. POKiS zapewnia też, że więcej informacji na ten temat – w tym cenę biletów – poznamy wkrótce.