REKLAMA

Perfect zagra w płockim Amfiteatrze

REKLAMA

Już w maju w Płocku wystąpi jedna z legend polskiej sceny muzycznej. Na deskach amfiteatru, przy akompaniamencie Płockiej Orkiestry Symfonicznej, zagra zespół Perfect.

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki ogłosił przetarg, zgodnie z którym już w maju w Płocku wystąpi legendarna polska grupa rockowa Perfect. Zespół, założony w 1977 roku, po raz kolejny wystąpi w naszym mieście – znów przy akompaniamencie Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Po raz ostatni Grzegorz Markowski i jego zespół gościli w Płocku w 2010 roku. Wówczas Perfect zagrał w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku. Tegoroczny koncert zaplanowano na 10 maja w amfiteatrze.

PowiązaneTematy

Perfect to zespół, który największą popularnością cieszył się do 1983 roku. To właśnie z tego okresu pochodzą hity grupy, w tym: „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, „Niewiele ci mogę dać” czy „Autobiografia”. Po 1983 roku zespół został rozwiązany. Reaktywacja nastąpiła dziesięć lat później, lecz w składzie zabrakło autora większości kompozycji, Zbigniewa Hołdysa.

Zespół wydał siedem albumów studyjnych. Ostatni, zatytułowany „XXX”, w 2010 roku. Grupa ma na swoim koncie także kilka krążków koncertowych.

Organizator koncertu, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, nie podaje jeszcze szczegółów imprezy. Wiadomo jedynie, iż będzie ona biletowana. POKiS zapewnia też, że więcej informacji na ten temat – w tym cenę biletów – poznamy wkrótce.