REKLAMA

Nowakowski: Zostawmy jeden procent podatku w Płocku

REKLAMA

Urząd miasta rozpoczął kampanię informacyjną „1 % dla Płocka”, podczas której przekonuje płocczan o konieczności przekazania tej części podatku lokalnym organizacjom pozarządowym. – Niech to, co i tak zabiera fiskus, zostanie w Płocku – zachęcał podczas środowej konferencji prasowej prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

W tym roku o 1 proc. podatku zabiega aż 46 organizacji pożytku publicznego z naszego miasta. Wśród nich są zarówno instytucje pomagające ludziom, jak i zwierzętom. – Warto poświęcić małą chwilę podczas wypełniania tegorocznej deklaracji podatkowej, by wesprzeć płockie organizacje – powiedział prezydent. – Ich działania w naszym mieście możemy obserwować każdego dnia – mówił Nowakowski.

Podczas dzisiejszego spotkania z mediami do ratusza zaproszono przedstawicieli organizacji ubiegających się o 1 procent podatku. Przedstawili oni pokrótce swoją działalność. –  Bank Żywności od 8 lat organizuje zbiórkę i dystrybucję żywności – powiedziała Aldona Cybulska, wiceprezes Banku Żywności. – W ubiegłym roku osobom potrzebującym przekazaliśmy ponad 667 ton żywności – dodała.

W ratuszu obecni byli też ratownicy WOPR, przedstawiciele organizacji, działający na rzecz diabetyków, reprezentanci Polskiego Krzyża, Stowarzyszenia „Pomocna dłoń” i Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Na sali obecny był też prezes Stowarzyszenia Teatru Per Se. – Spotykamy się w piwnicy biurowca przy 3 Maja. W naszym korytarzu wisi tysiąc zdjęć z tysiącem twarzy, to wspomnienia ze spektakli – mówił Mariusz Pogonowski. – Nie twierdzę, że nasze potrzeby są ważniejsze od innych, ale teatr też jest ważny. Przychodzą do nas dorośli i młodzież, aby o życiu rozmawiać poprzez sztukę.W ubiegłym roku na rzecz płockich organizacji przekazano ponad 740 tysięcy złotych pochodzących z podatku. Prezydent Płocka przyznał, że kwota ta co roku utrzymuje ten sam poziom i ma nadzieję, że teraz będzie podobnie. – Nie przekonuję płocczan do żadnej z tych organizacji, bo mieszkańcy sami wybiorą komu chcą pomóc – stwierdził Andrzej Nowakowski. – Ważne, by te pieniądze zostały w Płocku – podsumował prezydent miasta.

Wykaz wszystkich organizacji, wraz z numerem KRS i krótkim opisem działalności, można znaleźć w broszurce „Miasto Żyje”, która dostępna jest m.in. w ratuszu oraz w różnych punktach miasta.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU