REKLAMA

Patryk Jaki w Płocku: Jestem dumny z Polski [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W środę płocczanie zebrali się na Placu Książęcym, aby pokazać swoje wsparcie dla urzędującego prezydenta RP Andrzeja Dudy, który ubiega się o drugą kadencję. Gościem specjalnym wydarzenia był Patryk Jaki.

8 lipca do Płocka przyjechał europoseł Patryk Jaki, aby wziąć udział w wiecu poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy. W spotkaniu, które odbyło się pod pomnikiem Bolesława Krzywoustego, wzięła udział duża grupa płocczan, wypełniając Plac Książęcy.

Na wiecu poparcia dla Andrzeja Dudy pojawiło się także paru zwolenników prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Jedna z kobiet trzymała w ręku tablicę, na której zawarto sprzeciw wobec prezydentury Andrzeja Dudy. W pewnym momencie doszło do krótkiej przepychanki między obiema stronami, w wyniku której zniszczono ww. tabliczkę.

Znajdujący się na miejscu funkcjonariusze policji szybko odeskortowali zwolenniczkę kandydata Platformy Obywatelskiej z dala od zgromadzenia.

Co ze ściekami w Wiśle? Trzaskowski: To temat zastępczy! [FILM, ZDJĘCIA]

– Przyjechałem do państwa, żeby powiedzieć coś, co niestety, wydaje się nie być oczywistością dla wszystkich w Polsce. Mianowicie, że jestem bardzo dumny z Polski – mówił podczas spotkania Patryk Jaki. – Zobaczcie na naszą wspaniałą historię. To my powstrzymaliśmy Krzyżaków, zmieniając historię tej części Europy, to również my powstrzymaliśmy Imperium Osmańskie, zmieniając historię świata. Za chwilę minie sto lat, jak powstrzymaliśmy bolszewików, ratując całą Europę. To od nas rozpoczął się upadek imperium sowieckiego. Szanowni państwo, to zrobili Polacy, którzy myśleli tak jak Polacy. Wielcy Polacy zmieniali świat, Mikołaj Kopernik, Maria Curie-Skłodowska, Chopin, to polscy matematycy rozszyfrowali Enigmę, ratując miliony istnień ludzkich. Jan Paweł II, nasz Święty Papież, również zmieniał świat. Polacy zmieniali świat dlatego, że myśleli po polsku. Nie dlatego, że przyjmowali instrukcje z Luksemburga czy jakiegoś innego państwa, jak mają działać – przekonywał.

Europoseł zaznaczył, że nikt nie może narzucać swojej woli Polsce i Polakom, bo to naród najlepiej wie, jak prowadzić swój kraj. Patryk Jaki zwrócił uwagę, że urzędnicy Unii Europejskiej próbują zarzucać Polsce łamanie konstytucji i nieprzestrzeganie praw kobiet, gdy to Polska, wolą swoich obywateli, była pierwszym krajem w Europie, który wprowadził konstytucję i jednym z pierwszych, który dał prawo do głosowania kobietom.fot. Wiktor Pleczyński

– W historii naszego państwa prawie zawsze było tak, że były dwie grupy. Jedna grupa chciała Polski, która będzie podmiotowa, która będzie samodzielna, a druga grupa chciała, żeby Polska była elementem w planie kolonizacji innych państw – podkreślał Patryk Jaki. – Niemcy czy nasi wschodni sąsiedzi rozkładali wielkie bibuły, rozrzucali ulotki, żeby pokazać, który kandydat w Polsce będzie dobry dla ich interesów, tak to kiedyś robiono. Tyle lat minęło i nic się w Polsce w tym zakresie nie zmieniło. Zmieniło się tylko to, że dzisiaj już Niemcy mają swoje gazety, które wskazują, kto w Polsce będzie dobrym prezydentem, a kto nie – mówił polityk.

Patryk Jaki w swoim wystąpieniu do płocczan podkreślił, że wskazanie przez niemieckie media Rafała Trzaskowskiego, jako najlepszego kandydata na fotel prezydenta Polski, powinno być dla niego dyskwalifikujące. Zdaniem europosła, obecne negatywne głosy odnoszące się do Polski są wynikiem odwrócenia przez Zjednoczoną Prawicę polityki z podporządkowanej na niezależną.

– Czy ten wysiłek tworzenia podmiotowej Polski, Polski samodzielnej, się opłaca? Porównajmy twarde dane. Przez 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej Orlen zarobił 2,9 miliarda zł, przez 4 lata Prawa i Sprawiedliwości 23 miliardy zł. Mógłbym teraz pokazać każdą taką spółkę Skarbu Państwa, w której rzekomo się nie dało, a nagle przychodzą ci, co się niby nie znają na gospodarce i nagle się da. Średni wzrost gospodarczy w Polsce jest przez czas rządów Zjednoczonej Prawicy prawie najwyższy w Unii Europejskiej. Średnia płaca rośnie kilka razy szybciej, niż za naszych poprzedników z Platformy Obywatelskiej. Sytuacja budżetowa również kilka razy lepsza, dochody budżetowe rosną w tempie, można powiedzieć niespotykanym, kiedy oni mówili, że to jest niemożliwe i nie do zrobienia – wymieniał Patryk Jaki.

fot. Wiktor Pleczyński

Polityk zwrócił przy tym uwagę, że jednocześnie rząd inwestował w takie programy jak 500+, 300+ oraz 13. i 14. emerytura, a płaca minimalna osiągnęła najwyższy poziom w historii. Zdaniem Patryka Jakiego, wszystkie wymienione przez niego informacje są niepodważalnym argumentem za prowadzeniem samodzielnej polityki.

W dalszej części wystąpienia Patryk Jaki odniósł się do rosnącego konfliktu z lewicowymi nurtami na świecie, które podważają fundamenty kultury europejskiej i polskiej jak grecka filozofia, prawo rzymskie, etyka chrześcijańska oraz państwo narodowe. Europoseł zaznaczył, że taką walkę prowadził komunizm, który doprowadził do ogromnego rozlewu krwi i taką walkę kontynuują dzisiejsze ruchy lewicowe pod pozorem walki o wolność i nowoczesność.

fot. Wiktor Pleczyński

Minister klimatu Jacek Ozdoba podczas wiecu zwrócił uwagę, że w obecnym czasie szczególnie ważna jest dobra współpraca na wszystkich szczeblach władzy, w celu realizacji ważnych dla Płocka i polski inwestycji, takich jak Centralny Port Komunikacyjny. Zdaniem polityka jest to kolejny powód, aby obecny Prezydent Polski Andrzej Duda uzyskał reelekcję.

– Po 12 lipca możemy mieć albo czas stabilizacji, czyli współpracy z rządem, albo czas destabilizacji – powiedział z kolei senator Marek Martynowski. – Czas stabilizacji będzie wtedy, kiedy Andrzej Duda wygra. Ja jestem senatorem i widzę na co dzień, co się dzieje w Senacie. Rzeczywiście tam ułamkowo, procentem przegraliśmy i niestety, do tej pory widzimy, co się tam dzieje. Czy chcemy, żeby była powtórka z rozrywki? Na pewno nie. Postawmy na człowieka sprawdzonego, przez 5 lat pokazał, co potrafi – apelował o głosowanie na Andrzeja Dudę senator Marek Martynowski.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 25

 1. Anonim says:

  Byłem dziś na rybach panowie Wisła to wielkie szambo dlaczego nikt nic ne mowi

 2. :) says:

  A ja nie wiedziałem ze w Płocku jest tylu zwolenników płynącego z Wawy gówna. Czy naprawdę nawet wtedy gdy wam nasrają do domu i będą się z tego śmiać , nie dacie rady otworzyć oczu?

 3. Duda to tylko DUDA? says:

  Nieznany epizod z życia prezydenta. Jak Andrzej Duda oblał egzamin na adwokata??

  Dyzma?

 4. czy PIS to DYZMY POLSKI? says:

  Kuchciński? Bielan? Fogiel?

 5. Jaki mitoman? says:

  A teraz FAKTY. 1) PO objęła rządy po PIS z 15,5 proc bezrobocia, zostawiła 9,8. Bezrobocie maleje w PL od trzeciego kwartału 2013, systematycznie w każdym następnym kwartale aż do 2020r. Ze spadkiem bezrobocia PiS ma więc tyle wspólnego, co Macierewicz z rozumem. Ba, zasług PO też bym tu nie przeceniał. Od czasu wejścia do UE po prostu Polska rozwija się genialnie, wystarczy porównać okresy 89-2004 i następny po akcesji.
  2) Pis w 2015 nie objął Polski w ruinie, tylko fantastycznie rozwijający się kraj,w tempie 3,9 % w ostatnim kwartale 2015r, z tysiącami firm inwestującymi w PL, z rozbudowującą się infrastrukturą, rolnictwem korzystającym z miliardów unijnych, z gospodarką która pierwszy raz od 89r w 2014 wykazała po raz pierwszy dodatnie saldo wymiany handlowej.

 6. podsumowanie wiecu? says:

  JAKI CHCE POKAZAC KACZYŃSKIEMU JAKI ON
  MĄDRY, ALE NIC MU NIE WYCHODZI.

 7. manipulacja PIS? says:

  Chwaląc się nadwyżką eksportu nad importem zapomnieli napisać ,że głównym odbiorcą naszego importu są Niemcy na które tyle PIS pluje ! Do Niemiec znacznie więcej importujemy niż z nich eksportujemy . Nadwyżkę mamy dzięki Niemcom . Jak NIEMCY zamkęli ostatnio produkcję na czas pandemii to u nas zakłady stanęły!!

  Natomiast z Rosji IMPORTUJEMY jeszcze raz tyle ile eksportujemy . Eksport spadł , import z Rosji wzrósł.
  Rosja ma z nami dobrze .

 8. norman says:

  nie wiedzialem ze w moim mieście jest tylu pisowskich debili którzy przyjmują takiego gnoja jak bylejakiego.

 9. kto to zna? says:

  Przyszła kaczka do apteki: potrzebuje lek na hemoroidy. Aptekarz: jaki? kaczka: może być

  ??

 10. czy losowano GARNKI? says:

  obiecano losowanie jak na wycieczce do LICHENIA?

 11. dlaczego JAKI nie przywiózł? says:

  tabliczki z napisem 100 000 MLN PLN na WOZY STRAŻACKIE dla PŁOCKA?

  przecież Morawiecki rozdaje takie plansze?
  to tylko plansze i tak przecież nie dacie tych pieniędzy po wyborach?

 12. podobnież ludzie krzyczeli? says:

  GDZIE TANIE MIESZKANIA PIS?

 13. czy to prawda, że JAKI says:

  jeżdzi BMW zamiast wspierać POLSKI PRZEMYSŁ?

  gdzie POLSKIE ELEKTRYKI obiecane przez Morawieckiego?

 14. czy obiecal jak DUDA? says:

  przewalutowanie kredytów z Franków Szwajcarskich?

  czy daltego DUDA nie przyjechał?

 15. kiedy PIS wypłaci rolnikom? says:

  obiecane odszkodowania za szuszę?

  rolnicy czekają od 2019?

 16. miał być DUDA? przyjechał Jaki? says:

  miał być zysk w ORLENIE a jest STRATA?

 17. czy JAKI rozdawał says:

  kanapki z kiełbasą?

  DUDA dzisiaj na śląsku rozdawał?

 18. za PIS? says:

  CENY OSIĄGNĘŁY najwyższy poziom w historii?

  ale musztarda potaniała?

 19. Morawiecki wykonywałł bezpośrednie says:

  instrukcje HISZPANÓW, jak pracował w BANKU jako Prezes zarządu Banku Zachodniego WBK w latach 2007–2015??

 20. Marek Kuchciński - Poseł PIS, v-ce marszałek sejmu z PIS? says:

  „Uzyskał wykształcenie średnie. Od 1974 do 1978 studiował historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, lecz studiów nie ukończył[1]. W 1978 został absolwentem Pomaturalnego Studium Ogrodnictwa.”

  miał pod górkę do szkoły?

 21. Radosław Fogiel, poseł PIS?? says:

  ” 2001 uzyskał wykształcenie średnie ogólne w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Filipa Neri w Radomiu[1]. Rozpoczął studia socjologiczne na Uniwersytecie Warszawskim[2], których jednak nie ukończył, został także czeladnikiem piekarniczym[2][3].”(…)

  miał pod górkę do szkoły?

 22. Adam Bielan poseł PIS do Parlamentu Europejskiego? says:

  „Absolwent IX LO w Gdańsku. Podjął następnie studia z zakresu stosunków międzynarodowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, których nie ukończył. Z zawodu został politologiem[1][2].”????

  miał pod górkę w szkole?

 23. PIS i Unia Europejska? says:

  „10 lat temu, 10 października 2009 r., prezydent Lech Kaczyński ratyfikował Traktat Lizboński. Traktat zmieniający Traktat o Unii Europejskiej i Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską wszedł w życie 1 grudnia 2009 r.”
  (…) (dzieje.pl)

 24. towarzysz JASIŃSKI says:

  PZPR wiecznie żywe?

 25. gdzie jest WRAK? says:

  gdzie jest WRAK?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU