REKLAMA

Park wodny przy Orlen Arenie później niż zakładano [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Do połowy sierpnia przedłużono budowę placu zabaw oraz parku wodnego, który od końca czerwca budowany jest w pobliżu Orlen Areny. Zamontowano już pierwsze zabawki oraz wykonano część nawierzchni syntetycznych. Trwają także prace, związane z budową fontanny.

Jak podaje Urząd Miasta Płocka, budowa tego obiektu obejmuje dwa etapy. Pierwszy to budowa placu zabaw, drugi – placu wodnego. Inwestycja, która pochłonie ponad 1,7 miliona złotych, powstaje we współpracy miasta z PKN Orlen, który pokryje część kosztów tego przedsięwzięcia.  Budowa placu rozpoczęła się w czerwcu i miała potrwać do 31 lipca 2013 roku. Niestety, prace potrwają dłużej niż zakładano. Budowa placu zabaw i parku wodnego została przedłużona do połowy sierpnia.

Przypomnijmy: nowoczesny plac zabaw będzie podzielony na dwie części – pierwsza wyposażona będzie w zabawki, przystosowane dla dzieci w dwóch przedziałach wiekowych: do 7 i do 14 lat oraz piaskownicę. Dodatkowo wyłożony będzie bezpieczną nawierzchnią syntetyczną. Nie zabraknie także ławek i roślin.Drugą część placu zajmie park wodny o powierzchni około 480 m kw. Jak zapewnia ratusz, ma to być miejsce do odpoczynku w upalne dni. Na placu staną fontanny z płyt granitowych, ławki i leżaki.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU