Park przy ul. Zielonej dalej w mroku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Park sportowo-rekreacyjny na Radziwiu dalej pozostanie bez oświetlenia. O ile w dzień mieszkańcy Płocka mogą czuć się w nim komfortowo i bezpiecznie, o tyle kiedy robi się ciemno, wszystko się zmienia. Niestety, nic nie wskazuje na to, by zwiększono tam bezpieczeństwo, bo miasto nie przewiduje w tym miejscu zainstalowania oświetlenia.

Mieszkańcy Radziwia z wielką chęcią korzystają z uroków parku sportowo-rekreacyjnego przy ul. Gromadzkiej, która łączy się z ul. Zieloną. Niestety, pojawił się problem, ze względu na brak oświetlenia. W ciągu dnia można spędzać tam miło czas, ale wieczorem znacznie zmniejsza się tam bezpieczeństwo.

Płocki radny Tomasz Kominek po raz kolejny postanowił interweniować w tej sprawie. Złożył interpelację, w której prosi o montaż latarni i doświetlenie parku, co pozwoliłoby podnieść poziom bezpieczeństwa osobom korzystającym z parku sportowo-rekreacyjnego.

– Łącznie w sprawie parku przy ul. Gromadzkiej i Zielonej, złożyłem 5 interpelacji. Po oddaniu parku przy ul. Gromadzkiej, wprowadzono do budżetu zadanie doświetlenia parku. Chodziło o postawienie kilku lamp. To znacznie zwiększyłoby bezpieczeństwo osób korzystających z parku, zwłaszcza, że jego powierzchnia nie jest mała – wyjaśnia radny.

Tomasz Kominek

I wymienia, od kiedy trwa jego batalia o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. – 19 grudnia 2014 roku zostałem poproszony przez mieszkańców o interwencję. Chodziło o postawienie ławek i lamp w parkach. Potem, 11 czerwca 2015 roku, złożyłem kolejną interpelację w sprawie parków. W dokumencie chodziło o usunięcie drobnych usterek, np. nadmiaru piachu. To się udało. 17 sierpnia 2016 r., w kolejnej interpelacji znów poruszyłem temat doświetlenia. 21 lutego 2017 roku, w kolejnej interpelacji wnosiłem o montaż monitoringu w parkach przy ul. Krakówka, ul. Gromadzkiej i ul. Teligi. Uważam, że monitoring miejski powinien być w każdych parkach, to znacznie zwiększa bezpieczeństwo. 25 października br. ponownie poprosiłem o zamontowanie doświetlenia przy parku na ul. Gromadzkiej – tłumaczy Tomasz Kominek.

Radny dodaje, że przeanalizował swoje wszystkie interpelacje, które dotyczyły parków i sprawdził, co już zostało zrobione, a czego jeszcze brakuje. Park przy ul. Krakówka jest dobrze doświetlony, park przy ul. Teligi doświetlają lampy miejskie i to wystarczy. Niestety, w parku przy Gromadzkiej jest ciemno. We wszystkich parkach brakuje jeszcze ławek, no i wspomnianego monitoringu.

– W parkach przy Krakówce i ul. Teligi przydałyby się jeszcze nasadzenia – przyznaje Tomasz Kominek.

Niestety, mieszkańcy Radziwia na doświetlenie parku przy ulicy Gromadzkiej i Zielonej będą musieli poczekać. Radny Tomasz Kominek na swoją interpelację otrzymał krótką odpowiedź.

– W Wieloletniej Prognozie Finansowej nie ma zabezpieczonych środków finansowanych na ten cel – odpowiedział na interpelację zastępca prezydenta Jacek Terebus.

Podziel się:

1 komentarz

 1. Bogusław Osiecki na

  Och, jak ten radny się stara.
  Nie wiedziałem, że place zabaw przy Krakówce i Teligi to parki. Ho, ho.
  Park to jest przy Popłacińskiej. A tam już nic nie trzeba?
  Radny martwi się o bezpieczeństwo w parku Gromadzkim. Uważa, że brak tu oświetlenia i monitoringu. Dlaczego nie zadbał o usunięcie szkła z trawników w tym parku jak się go budowało?
  “park przy ul. Teligi doświetlają lampy miejskie i to wystarczy” mówi radny. Jakoś przez gardło mu nie przejdzie, że to oświetlenie to myśmy wymyślili, budując społecznie Park Rekreacji i Sportu przy ulicy Teligi 10 lat temu. Park, do którego zniszczenia się przyczynił. “Przy okazji” zniszczono podziemne nawadnianie. Barbarzyńcy!

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji