Pali się składowisko odpadów w Kobiernikach [FILM]

REKLAMA

W niedzielny wieczór czytelnicy poinformowali nas o pożarze, do którego doszło na terenie Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Kobiernikach. – Widać ogromny dym – pisali mieszkańcy z okolicznych miejscowości.

19 sierpnia po godzinie 18 czytelnicy zaczęli przekazywać nam informację o pożarze na terenie dawnego Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Kobiernikach (obecnie Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami).

– Pali się wysypisko śmieci w miejscowości Kobiernki. Dym widać aż w kujawsko-pomorskim – napisał pan Michał, przesyłając zdjęcie. Kolejne zdjęcie otrzymaliśmy od pana Daniela, który wykonał je niedaleko Ulaszewa, na drodze Kobierniki-Siecień. Informację i zdjęcia przesłał nam również pan Łukasz.

PowiązaneTematy

Wiadomość potwierdziliśmy w Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

– Pali się składowisko odpadów w Kobiernikach – powiedział nam dyżurny PSP w Płocku. – Płonie hałda śmieci o wymiarach około 20 na 40 metrów i wysokości 4 metry. Akcja trwa nadal, w gaszeniu bierze udział 8 zastępów straży pożarnej – wyjaśnił.

Jak się dowiedzieliśmy, straż pożarna otrzymała informację o pożarze o godzinie 18.15. Od czytelnika wiemy, że w gaszeniu biorą udział również jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym OSP w Wyszynie.

Spółka PGO w Płocku (wcześniej Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych Spółka z o.o.) została powołana Uchwałą Rady Miasta Płocka dnia 27 stycznia 1998 roku. Jej właścicielem jest Gmina-Miasto Płock. Spółka posiada status (RIPOK) Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w zakresie przetwarzania mechaniczno-biologicznego (MBP) oraz przetwarzania odpadów zielonych i innych bioodpadów.

REKLAMA

Komentarze 13

 1. Polak says:

  PiS chyba chce oddać koryto! Jak trzeba dokręcić śrubę podatkową to zaraz gotowa ustawa, a jak trzeba chronić naród przed rakiem to mają to tam gdzie będą ich mieli wyborcy przy urnach. Zakazać sprowadzania jakichkolwiek surowców wtórnych do Polski, bo tylko śmieci do nas zwożą! A kierowców, którzy to zwożą niezgodnie z dokumentacją bym eskortował radiowozem do miejsca skąd to załadowali, obciążał kosztami według stawek TAXI za każdy kilometr i dorzucał jeszcze ze 100 tysięcy kary. Do czasu zapłaty odpłatnie przechowywał bym samochód na policyjnym parkingu. Jak nie widzi co pakuje na pakę to niech zmienia zawód.TO SIĘ MUSI SKOŃCZYĆ!!!

 2. xx says:

  Napiszcie jaka Firma przerabia śmieci w Kobiernikach. Potem zajrzeć do Sieci i może będzie wiadomo, dlaczego używa się pożary z ZIEMII OBIECANEJ. KARANIE NIEMOŻLIWE.

  MAJĄ AUTONOMIĘ NA WSZYSTKO, wsadzili tam dzeka…..wiedza co robić.

 3. PIS............ says:

  Najnowsza technologia utylizacji śmiecji najbardziej rozpowszechniona w Polsce w końcu innowacyjność jest domeną naszych władz ………..

 4. Marko says:

  jednego dnia zapalily sie haldy mam dwóch wysypiskach. To jakaś zaraza?

 5. artek says:

  Płock pomału staje się pośmiewiskiem całego kraju. To tu morduje się przedsiębiorcę (Olewnik), fałszuje wybory, wyburza kamienicę, a teraz pali śmieci. Dodać do tego można jeszcze słabą grę naszych piłkarzy, którzy po tym sezonie spadną do I ligii. Chyba nie o takie wrażenia chodziło autorowi hasła promującego miasto…

 6. An says:

  Pan A.N spalił wszystkie dowody swoich przekretow

 7. Mieszkanka says:

  Jest okropnie dym spalenizna smierdzi okropnie nikt nie monitoruje tego zadymienia nie da sie spac

 8. Ewa says:

  W promieniu 15 km śmierdzi niesamowicie, nie można wytrzymać, głowa boli.

 9. Mieszkaniec. says:

  a w chwili obecnej smród, że nie można wytrzymać ! a co mieszkańcy usłyszeli ? NIC. ! DOSTALI TYLKO ULOTKI OD WÓJTA Z KTÓRYMI CO MAJĄ ZROBIĆ? ZATKAĆ NOS ŻEBY MOŻNA BYŁO W MIESZKANIU WYTRZYMAĆ !?

 10. Gosc says:

  Tam wystarczy że jest mafia platformy i psl

 11. SR says:

  Zaraz pewnie kobierniki zostaną mafią smieciową :)))))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.