Owocne zawody płockich kickboxerów

Zawodnicy UKS „Sanda” Płock mogą pochwalić się znaczną ilością zdobytych medali. Kickboxerzy wystartowali z sukcesami w Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski Wojska Polskiego i zawodach w Mińsku Mazowieckim.

Zawodnicy UKS „Sanda Płock” mieli udaną serię zawodów. W dniach 18-20 czerwca podopieczni Piotra Paśnika wzięli udział w Mistrzostwach Polski Kickboxingu w formule Full contakt w Szczecinku oraz w Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kaliszu. Dodatkowo, najmłodsza grupa klubowiczów wystartowała w Letnim Grand Prix Polski w Kickboxingu w Mińsku Mazowieckim.

Mateusz Dymek po trzech bardzo dobrych walkach został po raz kolejny z rzędu Mistrzem Polski seniorów do 67 kg w Kickboxingu w formule Full Contact. W pierwszej walce Mateusz pokonał jednogłośnie na punkty Mateusza
Pietruszewskiego  (ALPHA FIGHT CLUB SUWAŁKI), w walce półfinałowej efektownie wygrał przez nokaut w pierwszej rundzie z Grzegorzem Błotnickim (A&W Team Obrowo), natomiast w finale, po zaciętym pojedynku z Patrykiem Możdżyńskim (KKS Sporty Walki Poznań), sędziowie przyznali zwycięstwo dla Mateusza. W narożniku Mateusza świetnie spisał się Marek Dymek, jego tata, który od lat wspiera syna.

Z cennymi medalami wrócili także zawodnicy UKS „Sanda Płock” z Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kaliszu. Agata Fijałkowska zdobyła srebrny medal w formule K1 oraz srebro w Kick light. Niestety, Agacie w finale K1 odnowiła się kontuzja i trzeba było obydwa finały oddać przeciwniczkom. Natomiast Radosław Kuzia zdobył Puchar Polski w formule K1 oraz w formule Kick light.

– Nasi młodzi, debiutujący kadeci oraz ich rodzice zdobyli cenne doświadczenie, startując w zawodach kickboxingu w Mińsku Mazowieckim. Świetnie spisywały się mamy oraz tatusiowie w roli sekundantów. Kadeci do Płocka przywieźli dwa medale: Michał Cholewiński srebro oraz Oskar Kabała brąz – relacjonuje trener Piotr Paśnik.

Zajęcia w klubie dofinansowane są przez Urząd Miasta Płocka w ramach wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2021 roku.