REKLAMA

Owalna piłka w grze – płocka drużyna rugby już działa [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Rugby Club Petra Płock jest już po pierwszym treningu. Uczestniczyło w nim 14 osób. W przyszłym tygodniu organizatorzy liczą na większe zainteresowanie. Młodzi ludzie, którzy zjawili się 1 marca na boisku przy ulicy Sucharskiego mogli sprawdzić swoje siły w rugby.

Jakiś czas temu pisaliśmy o naborze do drużyny tej dyscypliny sportu. Inicjatorami pomysłu są kibice piłkarskiej drużyny Wisły Płock – Mateusz Stempiński i Kamil Mańkowski. Na pierwszy trening zgłosiło się 25 chętnych, jednak czynny w nim udział wzięło 14 mężczyzn. Najmłodszy gracz miał 19 lat a najstarszy 29.

Pierwsze ćwiczenia grupy trwały około półtorej godziny. Trenerem drużyny jest były zawodnik rugby z Gdyni, Artur – jak mówią na niego koledzy. Nie brakowało także obserwatorów, którzy przyszli sprawdzić jak odbywa się taki trening i przybliżyć sobie zasady tej mało popularnej gry zespołowej. Organizatorzy nie ukrywają, że chcieliby, aby boisko przy ulicy Sucharskiego było docelowym miejscem treningów nowo powstałej drużyny. Będą się o to starać w radzie osiedla Podolszyce Północ.– Dużo chłopaków chciało przyjść na trening – mówił nam Mateusz, jeden z graczy. – Ale pokrył on się z kilkoma imprezami w mieście, w których kibice brali udział, między innymi Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych czy sparing ze Stomilem Olsztyn oraz przedstawienie zawodników piłki nożnej Wisły Płock w Galerii Mazovia – kontynuuje nasz rozmówca.  – Wszędzie się nie da być jednocześnie, ale następnym razem przyjdzie więcej chłopaków – kończy, wyraźnie zadowolony z efektów swojej pracy.

O następnych treningach organizatorzy płockiej drużyny rugby będą informować na swoim profilu facebookowym.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU