REKLAMA

Oto Oni w Oto Ja

REKLAMA

To jedna z najważniejszych wystaw od początku istnienia Galerii Oto Ja w Płocku – pierwsza retrospektywa prac z kolekcji budowanej przez lata.

Są obrazy na płótnie, rysunki, grafika, listy i obiekty. Oto ja prezentuje kilkunastu artystów brut, a wśród nich: Barbarę Chęcką, Genowefę Jankowską, Halinę Dylewską, Ninę Wałaszewską, Włodzimierza Rosłona, Romana Rutkowskiego, Adama Dembińskiego, Henryka Żarskiego i Krzysztofa Wiśniewskiego. W części międzynarodowej, obok prac Adama Nidzgorskiego z Francji, galeria, po raz pierwszy pokazuje twórczość niezwykłej artystki z Belgii, Marty Grunewaldt.

PowiązaneTematy

Wystawa została ciekawie i nietypowo, jak na galerię, zaaranżowana (powstał m.in. specjalny obiekt do obserwowania prac rzeźbiarskich i obiektów Romana Rutkowskiego i Wacława Stefańskiego).

Ekspozycji towarzyszy pierwsza limitowana edycja reprodukcji prac z kolekcji, które można zakupić w galerii podczas trwania wystawy. Kuratorem wystawy jest Beata Jaszczak – prezeska Stowarzyszenia Oto Ja.

Ekspozycje „Oto Oni w Oto Ja” można oglądać do połowy lutego w siedzibie galerii przy ul. Narutowicza 2/26 (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod nr 609 746 402).

Wystawa została dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.