REKLAMA

Oszustwo metodą „na pracownika opieki społecznej”

REKLAMA

Dwoje płockich seniorów padło ofiarą kobiet – oszustek, które przedstawiły się jako pracownice opieki społecznej. Po wizycie kobiet, właścicielka mieszkania stwierdziła, że zginęły pieniądze.

PowiązaneTematy

– Mężczyzna, który wracał ze sklepu do domu, przed klatką schodową przy ul. Norwida został zaczepiony przez kobietę, oferującą pomoc we wniesieniu zakupów do mieszkania. Zabrała jego torbę i zaniosła do mieszkania. W mieszkaniu kobieta oświadczyła, że jest pracownikiem opieki społecznej i że za chwilę przyjdzie jeszcze jej koleżanka, aby wypełnić ankietę i przeprowadzić badanie. W mieszkaniu, oprócz zaczepionego mężczyzny, przebywała jeszcze jego właścicielka. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta, to seniorzy w wieku 84 lat – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.

Dwie nieznane kobiety, przedstawiające się jako pracownice opieki społecznej, zaczęły przeprowadzać ankietę. Po jej zakończeniu, kobiety wyszły z mieszkania. Po upływie około pół godziny właścicielka mieszkania zauważyła brak pieniędzy. O całym zdarzeniu powiadomiła policję.Funkcjonariusze prowadzą ustalenia w powyższej sprawie. Jednocześnie zwracają się z apelem o kontakt do osób, które widziały kobiety lub też posiadają jakiekolwiek informacje w powyższej sprawie. Wszelkie informacje można przekazywać pod nr tel. 24 266-15-30, 24 266-15-32 lub 997.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU