Ostatnie przygotowania do Pikniku Lotniczego. Pierwsze maszyny już czekają

REKLAMA

Na lotnisku można już zaobserwować pierwsze maszyny, oczekujące na weekend pełen wrażeń. Tymczasem Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w Płocku podał jeszcze kilka przydatnych informacji o imprezie.

Na Lotnisku w Płocku pojawiła się już legendarna łódź latająca Catalina, przylatują kolejne maszyny. Rozgraniczono już strefy i ustawiono platformę dla spotterów. W Aeroklubie Ziemi Mazowieckiej w Płocku trwają ostatnie intensywne prace przed odbywającym się 15 i 16 czerwca Piknikiem Lotniczym.

PowiązaneTematy

Lotnicy przedstawili już rozkład jazdy darmowego autobusu Komunikacji Miejskiej „LOT” który będzie kursował między Cmentarzem Komunalnym, lotniskiem i Starym Miastem. W obydwa dni autobus rozpocznie trasę o godzinie 9.57, ruszając z przystanku przy Cmentarzu Komunalnym. Ostatni kurs ruszy o godzinie 17.37 sprzed cmentarza i dojedzie na przystanek „Kwiatka” o 17.47.

Zgodnie z informacją Miejskiego Zarządu Dróg, na czas Pikniku Lotniczego zamknięty ma być Most im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zamknięcie miało trwać od godziny 5 do 18 jednak prezes Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku Piotr Michałek przyznał, że lotnicy, żeby zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców, pozwolą poruszać się starym mostem aż do godziny 9.