REKLAMA

Ośrodek radioterapii powstanie w Płocku

REKLAMA

Spółka Radiology Therapeutic Center Poland (RTCP) wygrała przetarg na dzierżawę działki na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Powstanie tam ośrodek radioterapii, który zarządzany będzie przez spółkę, finansującą tę inwestycję. 

RTCP jest spółką celową, powołaną do realizacji inwestycji w Polsce. Oprócz Płocka, podobne inwestycje realizuje jeszcze w Krakowie i Przemyślu. Właścicielem RTCP jest holding medyczny R.T.C. Radiotherapeutic Centers, prowadzący działalność w Polsce, Rumunii i Niemczech.

R.T.C. tworzy i zarządza międzynarodową siecią ośrodków medycznych Amethyst Radiotherapy, które specjalizują się w najnowszych terapiach onkologicznych, szczególnie radioterapii. „Koncepcja sieci zakłada harmonijne połączenie kompetencji lekarzy, fizyków medycznych i techników z najnowocześniejszym sprzętem i technologiami medycznymi. Amethyst wdraża najnowsze osiągnięcia nauki przy zastosowaniu najwyższych standardów jakości. Wszyscy pacjenci sieci mogą liczyć na korzystanie z wysokospecjalistycznych procedur radiologicznych skracających czas naświetlań i ograniczających skutki uboczne terapii. Chorzy leczeni są za pomocą najnowocześniejszego sprzętu i wysokospecjalistycznych technik, m.in. technik stereotaktycznych, IMRT (Intensity Modulated Radiotherapy), technik dynamicznych typu VMAT. Mają też dostęp do międzynarodowych konsultacji medycznych” – czytamy na stronie spółki.Pierwsze polskie Centrum Radioterapii Amethyst powstało w Krakowie, jako element strategii Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera. Placówka rocznie leczy ponad 5 tys. pacjentów z chorobami nowotworowymi. W marcu br. RTCP podpisało umowę o współpracy z przedstawicielami Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, gdzie powstanie nowoczesne centrum radioterapii. Obecnie trwają tam prace projektowe. Płock będzie trzecim miastem w naszym kraju, w którym powstanie Centrum Radioterapii Amethyst. Wszystkie trzy placówki opierają się na ścisłej współpracy ze szpitalami wojewódzkimi, które dzięki partnerowi niepublicznemu staja się pełno profilowymi ośrodkami onkologicznymi.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU