REKLAMA

Osobówka zderzyła się z dzikami. Drugie auto – z jeleniem

REKLAMA

Tylko w ciągu ostatniej doby doszło do dwóch kolizji z dzikimi zwierzętami. Płoccy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów i pól uprawnych.

We wtorek, 26 października w nocy i nad ranem w powiecie płockim doszło do dwóch zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt.

– Do pierwszego zdarzenia doszło po godz. 2 na terenie gminy Słubice. Kierujący renault uderzył w jelenia, który wbiegł nagle przed nadjeżdżający pojazd. Do kolejnej kolizji doszło po godz. 6 w Gąbinie na drodze nr DW577. Tam dziki wbiegły tuż przed jadącą toyotę – informuje podkom. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji.

Niestety, zwierzęta nie przeżyły zderzenia, natomiast, choć podróżujący pojazdami nie odnieśli obrażeń, to ich samochody są poważnie uszkodzone.Policja przypomina, że jeśli dojdzie do kolizji z udziałem dzikiej zwierzyny, należy zjechać na pobocze, włączyć światła awaryjne i zabezpieczyć miejsce zdarzenia trójkątem ostrzegawczym.

– Trzeba pamiętać o zachowaniu ostrożności w stosunku do zwierzęcia, gdyż ranne może być niebezpieczne. W takiej sytuacji należy zabezpieczyć miejsce zdarzenia i zawiadomić o nim Policję pod numerem 112 – wyjaśnia płocka policja.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 2

  1. :) says:

    No szkoda tych źwierząt…

  2. Animals says:

    To byli kłusownikcy i posłużyli się autami. Prawdziwi myśliwi na zwierzynę idą z bronią.
    😀😀😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU